Oroszország és az Egyesült Államok is biztos győzelemmel jutott be a Kínában zajló nőikosárlabda-világbajnokság szerdai döntőjébe.

Az Eb-ezüstérmes orosz együttes legjobbja ezúttal is a vb eredményességi ranglistáján 17,6 pontos átlaggal 3. helyezett Jelena Baranova volt, aki 22 ponttal a mezőny fölé emelkedett.

A címvédő amerikai válogatott 15 ponttal verte Ausztráliát, így megismétlődik az 1998-as németországi vb fináléja, melyet a tengerentúli csapat nyert meg 71-65-re. A két együttes Kínában a nyitónapon már találkozott, s az amerikaiak akkor 89-55-re diadalmaskodtak.

A házigazda Kína, valamint Spanyolország győzött az 5-8. helyért zajló mérkőzéseken. A vendéglátók minimális különbséggel nyertek a legutóbbi vb-n negyedik, olimpiai bronzérmes brazilok ellen. A dél-amerikai együttesben szereplő, ősztől a magyar bajnok GYSEV-et erősítő Alessandra 33 perc alatt 23 pontig jutott. Az Európa-bajnok franciák meglepetésre simán kikaptak a spanyoloktól, s már csak a 7. helyért küzdhetnek.