A GYSEV nőikosárlabda-csapata idegenben nyert a Pécs ellen a bajnoki döntő második mérkőzésén, s a három győzelemig tartó párharcban 2-0-ra vezet. A GYSEV így már vasárnap, a harmadik, soproni mérkőzésen megszerezheti az aranyérmet.

Nőikosárlabda-bajnokság, döntő, második mérkőzés.
MiZo-Pécsi VSK - GYSEV-Ringa 54-68 (16-10, 9-13, 15-19, 14-26)
Pécs, 3500 néző
vezette: Bodnár, Ádám.
PVSK: Iványi 8, Csák 2, TUVICS 15, Vilutyte 6, KÁROLYI 16/3. Csere: Ujvári 7/3, Delmis, Keller. Edző: Rátgéber László.
GYSEV: EÖRDÖGH 9/6, Balogh 11/6, Kovacova, ZIRKOVA 17, MUJANOVIC 9. Csere: SERES 18/3, Török 4/3, Dénes. Edző: Farkas Sándor.
Kipontozódott: Kovacova 39. p.
Az eredmény alakulása: 6. perc: 9-2, 8. perc: 12-4, 14. perc: 23-10, 20. perc: 25-23, 21. perc: 25-29, 28. perc: 35-42, 36. perc: 44-55, 38. perc: 48-61.

Az első negyed a PVSK-é volt, de még a második közepén is tizenhárom ponttal vezetett. Más csapat ekkor már feladja, nem így viszont a GYSEV, amely szívós munkával feljött, és a nagyszünet után a vezetést is átvette. Előnyét fokozatosan növelve, szinte már férfias küzdelemben magabiztosan nyertek a soproniak. A házigazda együttes a végére leeresztett, tagjait már nem érdekelte, mennyivel kapnak ki. Meglepetésre nem volt telt ház Pécsett. A GYSEV rászolgált a sikerre, a három győzelemig tartó párharcban 2-0-ra vezet, és csak egy lépés választja el attól, hogy elhódítsa a pécsi gárdától a bajnoki címet. A harmadik meccs vasárnap lesz Sopronban.

Rátgéber László: "Több játékosom ma adós maradt a jó teljesítménnyel, de most megmutathatják, hogy kinek mit jelent a PVSK, mert a közönségünk biztosan többet érdemelne."

Farkas Sándor: "2-0 a javunkra, de az i-re a pontot nehéz feltenni. Remélem azonban, hogy vasárnap, Sopronban sikerül."