A házigazda Szolnok és a címvédő Atomerőmű játsza férfikosárlabda Magyar Kupa döntőjét vasárnap. A paksiak mindössze egy ponttal verték a Körmendet, a Szolnok 83-68 nyert a Szombathely ellen.

Férfikosárlabda, Magyar Kupa-elődöntő:
Marc Körmend - Atomerőmű SE 86-87 (20-18, 32-21, 14-26, 20-22)
Tiszaligeti Sportcsarnok, 1500 néző
vezette: Szamos, Bognár
Körmend: NÉMETH 21/6, Trummer 1, MADISON, 36/18, Mujanovic 12/12, Edmonson 9/9. Csere: Zsebe 7/3, Grebenár. Edző: Patonay Imre
Atomerőmű: Mészáros Z. 5/3, Fodor G. 16/12, DAVIS 26, SITKU 19/6, CZIGLER 19. Csere: Jurgilas 2, Rajkó, Fodor M. Edző: Fodor Péter
az eredmény alakulása: 4. perc: 8-6, 8. p.: 15-16, 13. p. 25-25, 18. p.: 43-32, 22. p.: 58-40, 27. p.: 62-58, 34. p.: 68-72, 38. p.: 75-79.
kipontozódott: Fodor G. a 36., Edmonson a 40. percben

Már az első találkozón remek volt a hangulat, mindkét tábor teljes hangerővel támogatta kedvenceit. Jobban kezdtek a vasiak, akik a Németh, Madison duó vezetésével gyűjtögették pontjaikat. A másik oldalon a hórihorgas Cziglert tömték labdával társai, s a center nem hibázta el a helyzeteket. A lényeg, hogy az első tíz percben egyik csapat sem tudott elszakadni a másiktól.

A második játékrészben Madison vezérletével a körmendiek sorra érték el pontjaikat, jól játszottak a paksi zóna ellen, és 13 pontos előnyt szereztek a szünetig.

A fordulást követően továbbra is a körmendieknek ment jobban, és a 22. percben már 58-40-re vezettek. Innentől azonban feljött a címvédő paksi gárda, Davis, Fodor és a megtáltosodott Sitku vezérletével termelték a pontokat.

Az egykori szolnoki játékos, Sitku a negyedik negyed elején juttatta vezetéshez újra csapatát. Ekkortól már nem adta ki az irányítást a kezéből a Duna-parti együttes. A hajrá, mint ahogy várható volt, roppant izgalmasra sikeredett, a körmendieké volt az utolsó labda, ám a jól játszó Madison tripla kísérlete lehullott a gyűrűről, és ezzel egy ponttal nyert és jutott a vasárnapi fináléba az Atomerőmű SE.

Patonay Imre: "Jól támadtunk az első játékrészben. A harmadik negyedben már 18 ponttal vezettünk, mikor Mujanovic megsérült, és ez visszavetett bennünket. A hajrában újra felzárkóztunk, de a szerencsésebb paksiak nyertek."

Fodor Péter: "Kiegyenlített első negyed után le kellett cserélni centereinket és ezért visszaesett védekezésünk hatékonysága. A második félidőben 18 pontos hátrány után csapatunk megmutatta, miért zárta első helyen a bajnoki középrájátszást.

A másik elődöntőn:
Mol Szolnok - Falco KC 83-68 (18-20, 19-21, 30-12, 16-15)
Tiszaligeti Sportcsarnok, 2000 néző
vezette: dr. Vígh, Földházi
Szolnok: Maljkovic 5, PAVLOVIC 20/9, Vukicevic 12/6, OROSZ 13, LAPOV 15. Csere: Szarvas 3/3, Mérész Cs. 1, TREPÁK 14. Edző: Goran Miljkovic
Falco: Kálmán 17/6, ALEXE 12/6, PANKÁR 17/15, Sallay 4, Tarle 7. Csere: Wiley 4, Dénes, Gráczer 3/3, Borszéki 4. Edző: Zsoldos András
az eredmény alakulása: 4. perc.: 7-9, 8. p.: 16-14, 15. p.: 30-27, 18. p.: 36-35, 25. p.: 53-43, 28. p.: 65-49, 33. p.: 71-55, 38. p.: 80-68
kipontozódott: Orosz a 40. percben

Mint ahogy várható volt, Wiley felépült sérüléséből és helyet kapott a szombathelyiek keretében. A Szolnoknál is mindenki a fedélzeten volt, Pavlovic is ott melegített társaival. Meglepetésre, nem volt egészen telt ház a mérkőzésen, ennek ellenére remek volt a hangulat.

Óriási elszántsággal estek egymásnak a felek. Az elején meglehetősen kevés kosár esett, az megítélés kérdése, hogy jól védekeztek vagy gyengén támadtak a csapatok. A Falcón látszott, hogy mindenféle teher nélkül kosárlabdázik, míg a szolnokiak idegesen és görcsösen játszottak. Sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, ám a második negyed hajrájában kapcsoltak az Alexe vezérelte szombathelyiek, sorra érték el pontjaikat, s megérdemelten szereztek vezetést a szünetig.

A fordulást követően a Pavlovic, Vukicevic, Orosz trió jóvoltából fantasztikus öt percet produkáltak a Tisza-partiak, és egy 16-2-es sorozattal fordították maguk javára az állást. A házigazdák szerencséjére Orosz mellett Lapov is egyre több pontot szórt a vendégek kosarába, így a zárónegyedre 67-53-as szolnoki vezetéssel indultak neki a küzdő felek.

Az utolsó tíz percben mindent elkövetett a vasi legénység a felzárkózás érdekében, sokat kisérleteztek távoli dobásokkal, sőt megpróbálkoztak a letámadással is, de egyik sem segített. A szolnokiakat már nem lehetett megállítani. Ezzel a győzelemmel jutott a kupadöntőbe a Tisza-parti legénység, vasárnap délután fél négykor a Paks ellenében játsszák majd a finálét.

Goran Miljkovic: "A fordulást követően feljavult a védekezésünk, és ez döntötte el javunkra a mérkőzést. Gratulálok csapatomnak a fináléba jutáshoz, köszönjük közönségünknek a fergeteges szurkolást.

Zsoldos András: "Egy félidőn keresztül bátran és jól játszottunk. A második húsz percben azonban védekezésben és támadásban is többet hibáztunk, mint előtte."