Mol Szolnok - Albacomp-UPC 74-61 (22-12, 11-13, 22-13, 19-23)
Szolnok, Olaj-csarnok, 1500 néző
vezette: Szamos, Ádám.
Mol Szolnok: Maljkovics 7, MÉRÉSZ CS. 7, VUKICSEVICS 19/15, LAPOV 21, OROSZ 9/3. Csere: Pavlovics 9, Trepák 2, Cziczás. Edző: Goran Miljkovics.
Albacomp: Boros 6/3, Antic 4, WILLIAMS 23/6, Sanni 10/3. Góbi 5. Csere: Csirke 8, Bencze 2, Báder 3/3, Matus. Edző: Sterbenz László.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 11-3, 8. p.: 20-9, 16. p.: 29-17, 18. p.:33-23, 25. p.: 45-29, 34. p.: 63-42, 38. p.: 68-51.
Kipontozódott: Antic a 25., Vukicsevics a 32. percben.

Lapov duplájával, majd Williams triplájával kezdődött a rangadó. A folytatás azonban egyértelmű szolnoki fölényt hozott Mérész és Vukicsevics pontjaira elmaradtak ugyanis a válaszok, az utóbbi játékos első jó távoli kísérleténél örömében csaknem kiszaladt a csarnokból. Természetesen nemcsak az utóbbi kosarasok pörögtek, hanem a társak is, mindezt a 14-0-ás ötperces rohamuk is bizonyította. Tombolt a teltháznyi publikum, állvatapsoltak az emberek, az Albacomp pedig szédelgett a rámért pontzuhatagtól. A negyed végén ébredtek az eddig veretlen fehérváriak, védekezésben szigorítottak, de támadó játékuk meg sem közelítette az elvártakat.

A következő játékrészben továbbra is szenzációsan védekeztek a szolnokiak, támadó játékuk azonban már nem úgy sült el, mint előtte, néhány ziccer is kimaradt, bizony jókor jött számukra a szünet.

A sziesztát követően új erőre kaptak a piros-feketék, Lapov a palánk alól, míg Vukicsevics kívülről talált be több ízben az Albacomp gyűrűjébe, majd Orosz "Benő" is beszórt egy triplát. Maradt tehát minden a régiben, sziporkázott a molos legénység, a fehérváriak számára csupán epizódszerep jutott ebben a negyedben is. A záró játékrészben - mint ahogy várható volt - kívülről minden labdát elszórt az Albacomp, több-kevesebb sikerrel, mezőnyben pedig rengeteget faultoltak Matusék és ez megölte a szép játékot. A hajrá unalmas büntetőpárbajt hozott, némileg közelítettek a vendégek, de nem tudták veszélyeztetni a molosok magabiztos győzelmét.

Goran Miljkovics: "A jó védekezés volt a fő fegyverünk ezen az estén. "Gratulálok csapatomnak és remek közönségünknek.

Sterbenz László: "Vaktölténnyel lőni egy háborúban megbocsáthatatlan hiba.