A férfikézilabda-NB I. pénteki játéknapján az eddig pont nélkül álló Komló hazai pályán legyőzte a Győrt. A Veszprém a Pestszentlőrincet, a Tatabánya a Békést verte.

Férfikézilabda-NB I.
Komlói Bányász - Győr 29-23 (15-11)
Komló, 600 néző
vezette: Klucsó, Lekrindszky
Komló: MÉSZÁROS 1 - KALOCSAY 8, DÖMÖS 5, Tolsztih 2, Papp 2, KIS 7/4, EGRI 4. Csere: Pókos (k), Nagy Z., Minya. Edző: Fenyvesi Károly
Győr: Gerháth - IVÁNCSIK 4, Bakos 3, Herbert 2, Lónyai, Nyikos 2, Konkoly 3. Csere: Tatai (k), SZABÓ 5, Bősze, Horváth Sz. 4/3, Horváth R., Kovács. Edző: Tóth László
hétméteresek: 5/4, illetve 5/3
kiállítások: 8, illetve 6 perc
az eredmény alakulása: 15. perc: 5-5, 25. perc: 12-9, 37. perc: 17-13, 49. perc: 26-18.

Nehéz helyzetben kézis kupacsapataink/sport/csapat/kezilabda/20021011nehez.html

Az első pillanattól kezdve a Komló vezetett, a hazaiak kapusa jól védett és még akciógólt is szerzett. Ez a momentum jellemző a győriek védekezésére, igaz, Mészáros az üres vendégkapuba talált be. A hazai közönség a mérkőzés végén felállva, vastapssal ünnepelte csapata első bajnoki győzelmét.

Fenyvesi Károly: "A komlói szív mellé jó játék is párosult."

Tóth László: "Szuperkorrekt játékvezetés mellett undorító teljesítményt nyújtottunk. Ha a játékosaimban van becsület, az utazási és étkezési költségeket visszafizetik a klubnak."