Ha a statisztikákat vennénk alapul minden egyes mérkőzés esetében, akkor a meglepetések kizárásával sablonos eredmények születhetnének. A papírforma ezt ígérte Miamiban is, ahol a találkozó előtt negatív, 12-25-ös mérleggel rendelkező Heat az NBA egyik legjobb csapatát, a Detroit Pistonst fogadta (25-11). A hazai együttest a két újonc, Caron Butler és Rasual Butler vitte a hátán - csakúgy, mint a bajnokság egészében - s huszonkettő, illetve tizenhat pontjukkal oroszlánrészt vállaltak a 88-85-ös sikerben. A Miami úgy nyert, hogy az utolsó hatvanöt másodpercben a javára megítélt nyolc büntetőből mindössze kettőt tudott értékesíteni.

A nap másik meglepetése a fővárosban történt, ahol a tizenkét vereség után sorozatban másodszor is nyerni tudó Toronto a Washingtont győzte le, elég simán. Pedig a történethez hozzátartozik, hogy a vendégek kilenc sérültet (Jefferies, Carter, Hunter, Lenard, Montross, Bradley, Murray, Huffman, N'Diaye) nem is játszathattak, míg a Wizardsban egyedül Jerry Stackhouse hiányzott az állandó tagok közül. A Raptors úgy tudott nyolc játékost nevezni a találkozóra, hogy hárman közülük a napokban érkeztek a kanadai együtteshez, ám Alston és Brown is kitett magáért 13-13 pontjával. A hazaiaknál Michael Jordan hiába dobott huszonkét pontot, az első negyedben tizenkét kísérletéből mindössze három, a negyedik negyedben hat dobásából csupán egy hullott a gyűrűbe. "Nem értékelem magamat, nem értékelek semmit" - dühöngött a találkozó után a klasszis.

A San Antonio Spurs hosszabbításban harcolta ki a 108-100-as győzelmet a Phoenix Suns ellen. Tim Duncannek egy assziszt kellett volna a tripla-duplához, a center szezoncsúcsát jelentő 38 ponttal és 16 lepattanóval zárt, gólpasszból viszont "csak" kilencet jegyeztek a neve mellé.

Washington Wizards - Toronto Raptors 75-84 (20-18, 23-20, 13-21, 19-25)
Ld.:
M. Jordan 22, L. Hughes 12 (9 lep.), illetve M. Peterson 21, J. Williams 14 (20 lep.), R. Alston 13 (11 assz.)

Miami Heat - Detroit Pistons 88-85 (29-26, 14-25, 22-14, 23-20)
Ld.:
C. Butler 22, M. Butler 16, L. Ellis 12, illetve R. Hamilton 24, C. Robinson 18, C. Billups 18,... B. Wallace 0 (12 lep.)

New York Knicks - Chicago Bulls 98-86 (27-21, 29-27, 24-15, 18-23)
Ld.:
A. Houston 26, K. Thomas 24 (13 lep.), L. Sprewell 16, illetve J. Rose 23, D. Marshall 22 (14 lep.),... M. Fizer 9 (12 lep.)

Milwaukee Bucks - Atlanta Hawks 97-88 (29-29, 22-20, 28-23, 28-16)
Ld.:
R. Allen 21, S. Cassell 21, T. Thomas 13, illetve S. Abdur-Rahim 23 (10 lep.), J. Terry 22

San Antonio Spurs - Phoenix Suns 108-100 (20-26, 23-18, 28-21, 23-29, 14-6) - hosszabbítás után
Ld.: T. Duncan 38 (16 lep., 9 assz.), T. Parker 15, D. Robinson 11 (14 lep.), illetve S. Marbury 29 (8 lep, 7 assz.), A. Stoudemire 24 (15 lep.), S. Marion 23