Jocelyn Thibault idén ötödször tartotta tisztán a kapuját, persze ettől lehetett volna 0-0 is, de Nathan Dempsey egy hónap után újra betalált, ezzel alapozta meg Los Angeles-i győzelmét a Blackhawks. A nagyszerű hálóőr az első harmadban 18, utána viszont már csak 15 lövést hárított. "Vele minden este esélyünk van meccset nyerni" - dicsérte az alapembert Alex Zamnov csapattárs. Steve Sullivan a záróharmad első percében biztosította be a diadalt, mellyel a Chicago már hat meccse veretlen (4-0-2).

Úgy látszik, nem követtünk el hibát négy napja, mikor - a Dallas megruházása után - hokimumusnak tüntettük fel a Nashville-t. A Predátorok ezúttal a Ottawa Senators ragyogó mérlegén randítottak kicsit. Méghozzá hogyan! Bill Houlder (hátvéd) közel két éve, pontosan 144 meccs óta nem lőtt gólt, most viszont 2-2-nél eldöntötte a találkozót. "Fölfelé akartam lőni, de elrontottam, így a korong átvándorolt a kapus lábai közt" - degradálta a felemelő pillanatot a főhős.

Csak hosszabbításban bírt egymással a Pittsburgh és az Atlanta - illetve a Pittsburgh-gel az Atlanta. Itt is 2-2-re állt az összecsapás, mikor a túlórában Ilja Kovalcsuk beütötte a győztes gólt. Húsz másodperc maradt csak a meccsből - ennyin múlott tehát, hogy a Thrashers történetében először legyőzte a Pittsburgh-öt.

A Chicagóhoz hasonló játékot produkált a New Jersey Devils is. Szintén idegenben nyertek, kapott gól nélkül (Martin Brodeurnek negyedszer sikerült ez a szezonban), és akadt egy mezőnyhős is, Jay Pandolfo, aki bevitte a győztes találatot. A NYD trénerét, Pat Burnst ráadásul éppen az ellen, a Boston Bruins kispadjáról állították fel a 2000/01-es szezon végén. Pandolfo pedig ha nem is 144, de 14 ütközet óta nem szerzett gólt. "Szeretem Bostont, a várost, a szurkolókat, de ez csak egy újabb győzelem" - kommentált higgadt tárgyilagossággal Burns.

A Washington Capitals gólgazdag meccsen múlta felül a Buffalo Sabrest, igaz, az utolsó felvonásban már 4-2-re is mentek a fővárosiak, mikor Vaclav Varada szépített. Mike Grier jubilált, tízedik washingtoni gólját ütötte.

New York Islanders túlórában verte a Florida Pantherst, ugyanúgy 2-1-re, mint a Philadelphia Flyers rendesen a San Jose Sharkst. Előbbi helyszínen a két gólt vágó Roman Hamrlik, utóbbin az újonc Jonathan Cheechoo volt a nap embere.

Boston Bruins (21-11-4-1) - New Jersey Devils (20-10-2-3) 0-1 (0-1, 0-0, 0-0)
The FleetCenter, 17 565 néző
gól: Pandolfo (16:13)

New York Islanders (15-16-5-0) - Florida Panthers (10-11-9-7) 2-1 (0-1, 1-0, 0-0, 1-0) - hu.
Nassau Veterans Memorial Coliseum, 15 238 néző
gól: Hamrlik (21:32, 64:03), illetve Novoseltsev (12:27)

Washington Capitals (18-16-3-1) - Buffalo Sabres (8-22-5-1) 4-3 (1-1, 1-1, 2-1)
MCI Center, 14 840 néző
gól: Zubrus (3:43), Grier (34:30), Jagr (44:29), Ciernik (51:36), illetve Kalinin (14:52), Satan (37:37), Varada (51:56)

Nashville Predators (10-17-6-4) - Ottawa Senators (22-9-5-0) 3-2 (1-1, 1-0, 1-1)
Gaylord Entertainment Center, 11 584 néző
gól: Arkhipov (18:56), Delmore (39:07), Houlder (47:42), illetve Schaefer (16:27), Alfredsson (40:56)

Pittsburgh Penguins (15-14-3-5) - Atlanta Thrashers (10-21-1-4) 2-3 (0-2, 1-0, 1-0, 0-1) - hu.
Mellon Arena, 16 989 néző
gól: Kraft (29:51, 54:07), illetve Sutton (4:46), Heatley (17:39), Kovalchuk (64:40)

Phoenix Coyotes (13-16-6-3) - Edmonton Oilers (17-12-4-4) 4-3 (1-1, 1-1, 1-1, 1-0) - hu.
America West Arena, 15 589 néző
gól: Doan (19:37), Nagy (38:06), Langkow (54:52, 64:31), illetve Carter (10:04), Comrie (39:19), Moreau (51:42)

Los Angeles Kings (16-14-4-3) - Chicago Blackhawks (18-13-6-0) 0-2 (0-0, 0-1, 0-1)
Staples Center, 18 118 néző
gól: Demsey (22:21), Sullivan (40:56)

San Jose Sharks (15-15-4-3) - Philadelphia Flyers (17-10-8-1) 2-1 (0-1, 1-0, 1-0)