A Fehérvár AV19 ugyan hosszabbítás után 6-5-re győzött a Linz vendégeként az osztrák jégkorongliga középszakaszának zárófordulójában, de így is lemaradt a negyeddöntőről.

A győzelmet jelentő találatot Erdély Csanád szerezte négy másodperccel a ráadás vége előtt. A Fehérvárnak a nyolc közé jutáshoz - a többi mérkőzés eredményének kedvező alakulása mellett - a rendes játékidőben kellett volna győznie.

EHC Liwest Black Wings Linz (osztrák)-Hydro Fehérvár AV19 5-6 (2-2, 0-1, 3-2, 0-1) - hosszabbítás után
a Fehérvár gólszerzői: Harty (14.), Timmins (20., 26., 47.), Kuralt (42.), Erdély (65.)

A középszakasz alsóházának végeredménye: 1. (és továbbjutott) Villach 25 pont, 2. (és továbbjutott) Linz 24, 3. (és továbbjutott) Znojmo 19, 4. Innsbruck 16, 5. Fehérvár 16, 6. Dornbirn 11

Az első három helyezett jutott a negyeddöntőbe, amelynek automatikusan tagja a felsőház öt együttese.