A továbbjutásról már lemaradt Körmend hazai pályán rendkívül simán, 96-74-re nyert az ukrán BC Kijev ellen szerdán a férfi kosárlabda Európa Kupa második csoportkörének ötödik fordulójában.

Eredmény:
második csoportkör, K csoport, 5. forduló:
Egis Körmend-BC Kijev (ukrán) 96-74 (33-13, 27-19, 23-20, 13-22)
a magyar csapat legjobb dobói: Turner, Varnado 17-17, Kasrati 16

A Körmend a csoportkör második szakaszában egy győzelemmel és három vereséggel állt, így négy forduló után már eldőlt, hogy nem juthat tovább a negyeddöntőbe. A Kijev ugyanakkor biztosan ott lesz a nyolc között, mivel százszázalékos teljesítménnyel vezette a K csoportot. A két gárda ukrajnai találkozóját 80-78-ra nyerte az ellenfél decemberben.

Matthias Zollner vezetőedző csapata - amely 14/3-as győzelmi mérleggel második az NB I-ben - gyakorlatilag két negyed után eldöntötte az összecsapást, ugyanis a félidőben szinte kétszer annyi pontot szerzett, mint riválisa (60-32). A Körmend egy hét múlva hazai pályán, a holland Zwolle ellen zárja EK-szereplését. A második csoportkör négy kvartettjéből az első és második helyezettek jutnak tovább a negyeddöntőbe.