Megvan a kézi-Eb legabszurdabb védése - videó

handball Horizontal
Joan Canellas Reixach of Spain vies with the ball during the Men's European Handball Championship match between Belarus and Spain in Vienna, Austria on January 20, 2020. (Photo by VLADIMIR SIMICEK / AFP)
A címvédő spanyol válogatott 37-28-ra legyőzte Fehéroroszországot az olimpiai kvalifikációs férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének harmadik fordulójában hétfőn Bécsben. A találkozó 14. percében megszületett az Eb legnagyobb védése. Joan Canellas, a MOL-Pick Szeged spanyol irányítójának lövése után a labda a kapufa és a felső léc találkozásához ragadt. A spanyol irányító és a fehérorosz kapus, Vjacsaszlav Szaldacenka sem értette, hogyan nem lett gól a lövésből.

A fehéroroszok a második félidő elejéig tudták tartani magukat, 19-19 után azonban a spanyolok Gonzalo Pérez de Vargas kapus kiváló teljesítményére alapozva elhúztak, és végül fölényesen nyertek.

A MOL-Pick Szeged spanyol játékosai közül a jobbátlövő Jorge Maqueda hat, a balátlövő Joan Canellas egy gólt dobott.

A spanyoloknak ez volt a hatodik sikerük, vagyis továbbra is százszázalékosak a tornán.