Izland legyőzte az olimpiai és világbajnok Dániát

handball Horizontal
Players of Iceland celebrate their wictory after the Men's EHF 2020 Handball European Championship preliminary round match between Denmark and Iceland in Malmo, Sweden on January 11, 2020. (Photo by Andreas HILLERGREN / various sources / AFP) / Sweden OUT
Az olimpiai és világbajnok Dánia nagy meglepetésre 31-30-ra kikapott Izlandtól az olimpiai kvalifikációs férfi kézilabda Európa-bajnokság szombati játéknapján Malmőben.

A több mint 10 ezer szurkolója előtt játszó dán válogatott a szoros első félidőt követően a második felvonás elején egy 4-0-s sorozatot produkált, de az izlandiak a folytatásban egy 6-1-es szériával fordítottak. Dánia az 55. percben megint egyenlített, a továbbiakban viszont már csak egyszer talált be, így Izland - a tízgólos Aron Palmarsson irányításával - nagy meglepetésre nyerni tudott a csoportkör első fordulójában. A Telekom Veszprém dán irányítója, Rasmus Lauge Schmidt ötször volt eredményes.

Grazban és Trondheimben már a második fordulót rendezték. Az A csoportban Montenegró egy góllal legyőzte Szerbiát. A MOL-Pick Szeged szerb jobbszélsője, Bogdan Radivojevic négyszer talált be, a Cegléd montenegrói beállója, Nemanja Grbovic mind az öt lövését gólra váltotta. A C csoportban a címvédő spanyolok magabiztosan győzték le a németeket. A Szeged spanyol légiósai közül a jobbátlövő Jorge Maqueda négy, a balátlövő Joan Canellas három gólt dobott.

Montenegró-Szerbia 22-21 (11-10)
Horvátország-Fehéroroszország 31-23 (15-10)
Az állás: 1. Horvátország 4 pont, 2. Fehéroroszország 2 (58-61), 3. Montenegró 2 (43-48), 4. Szerbia 0

C csoport (Trondheim):
Spanyolország-Németország 33-26 (14-11)
Hollandia-Lettország 32-24 (16-10)
Az állás: 1. Spanyolország 4 pont, 2. Németország 2 (60-56), 3. Hollandia 2 (55-58), 4. Lettország 0