A címvédő Ferencváros nyerte a férfi vízilabdázók Magyar Kupáját, miután a Komjádi uszodában rendezett vasárnapi döntőben 8-7-re legyőzte az OSC-t.

A címvédő, Bajnokok Ligája-győztes Ferencváros dolgát alaposan megnehezítette az OSC: a Fradi ugyan az első negyedben 2-0-ra vezetett, de riválisa hamarosan fordított.
Az OSC a harmadik negyed derekáig őrizte előnyét, a zöld-fehérek legközelebb két perccel az összecsapás vége előtt vezettek, de ezt követően már nem engedték ki kezükből a győzelmet.

Varga Dénes (balra) két gólt szerzett a döntőben Forrás: MTI/Czagány Balázs

A Ferencváros története 19. MK-elsőségét gyűjtötte be, a kétszeres győztes OSC 2014 és 2017 után öt éven belül harmadik fináléját veszítette el.

Eredmény, BENU Férfi Magyar Kupa:
döntő:
FTC-Telekom Waterpolo - A-Híd OSC Újbuda 8-7 (2-3, 1-2, 2-1, 3-1)
gólszerzők: Jaksic 3, Varga Dé. 2, Pohl, Vámos, Constantin-Bicari 1-1, illetve Manhercz, Hárai 2-2, Brguljan, Erdélyi, Ubovic 1-1