Könnyedén nyert Tbilisziben a BL-címvédő Ferencváros

Ferencváros, vízilabda
Hannover, 2019. június 7. Az FTC játékosai a férfi vízilabda Bajnokok Ligája nyolcas döntőjében (final 8), a középdöntőben játszott FTC-Telekom Waterpolo - CNA Barceloneta mérkőzésen Hannoverben 2019. június 7-én. MTI/Kovács Tamás
A címvédő Ferencváros könnyedén nyert a Dinamo Tbiliszi vendégeként a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörének szombati, 4. fordulójában, míg az OSC először kapott ki.

Az FTC gyakorlatilag az első negyedben eldöntötte az összecsapást, ekkor ugyanis már 5-0-ra vezetett Varga Zsolt csapata, amellyel ezúttal nem utazott el az olimpiai bajnok Varga Dénes.

Az FTC-Telekom Waterpolo könnyedén nyert Forrás: MTI/Kovács Tamás

A folytatásban már csak a különbség tartására figyelt a BL-címvédő, amely így is sima győzelmet aratott Grúziában.

Sikerükkel a zöld-fehérek továbbra is veretlenek a mostani BL-szezonban.

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló, B csoport:
Dinamo Tbiliszi (grúz) - FTC-Telekom Waterpolo 10-15 (0-5, 5-5, 3-3, 2-2)
a magyar csapat gólszerzői: Funtulisz és Zalánki 3-3, Jaksic, Sedlmayer és Vámos 2-2, Kállay, Constantin-Bicari és Jansik 1-1

A Ferencváros november 20-án az olasz Pro Recco vendégeként folytatja a sorozatot.

Elszenvedte első vereségét az OSC a férfi vízilabda Bajnokok Ligájában: az újbudai együttes szombaton, a negyedik fordulóban hazai környezetben kapott ki az előző idényben Eurokupa-győztes francia CN Marseille-től.

A két csapat gyakorlatilag a záró harmadig fej fej mellett haladt, azonban az utolsó nyolc percben a Marseille - amely múlt szombaton elveszítette az Európai Szuperkupát a címvédő Ferencvárossal szemben - egy 3-0-s szakasszal eldöntötte az összecsapást.

Az OSC a következő fordulóban a spanyol CN Terrassa vendége lesz.

A-Híd OSC-Újbuda - CN Marseille (francia) 10-13 (5-4, 3-4, 1-2, 1-3)
a magyar csapat gólszerzői: Manhercz, Hárai, Kovács G. 2-2, Erdélyi, Ubovic, Randelovic, Prlainovic 1-1