A férfi kézilabda NB I 2. fordulójában a Telekom Veszprém hazai pályán 33-22-re nyert a Grundfos Tatabánya KC elleni rangadón, így David Davis csapata öt mérkőzést követően is hibátlanul áll az élen. A MOL-Pick Szeged magabiztosan nyert a Vác ellen.

A forduló előtt az eddigi négy bajnokiját egyaránt megnyerő Telekom Veszprém a mindössze egy meccset játszó – azt megnyerte Vladan Matics együttese – Tatabányát fogadta.

A hazai csapat a mérkőzés elején ellépet, majd az egy-két gólos előnyét a 23. percig tartotta is a nagyon jól játszó vendég együttes ellen. Ekkor előbb Bartucz védte Nilsson ziccerét, míg a másik oldalon

Győri egyenlíteni tudott egy nagy átlövésgóllal (10-10).

Innen viszont a Veszprém percei következtek, hiába kért időt is Matics,

a hazai csapat 5-0-s szériát produkált, és az első játékrész végén 15-10-re vezetett.

A Telekom Veszprém a Tatabányát is legyőzte Forrás: Telekom Veszprém/Facebook

A második félidő első 10 percében újabb nagy lépést tett a Veszprém, hogy megnyerje a rangadót.

David Davis együttese támadásban megállíthatatlan volt, és tovább növelte az előnyét,

hiába válaszolt Mahé szép góljára gyorsan Győri (22-15). A folytatásban a hazai együttes kiválóan tartotta az előnyét, a meccs utolsó szakaszára Nenadics hetese után nyolcgólos előnnyel ment a Veszprém (26-18).

A végén pedig már csak az volt a kérdés, hogy a két csapat között lesz-e tízgólos különbség, végül meglett,