Spanyolország 81-69-re legyőzte Szerbiát a kínai kosárlabda-világbajnokság J csoportjának utolsó mérkőzésén. A rangadó előtt az már eldőlt, hogy mindkét válogatott ott lesz a legjobb nyolc között, de így is komolyan vették a csapatok ezt a presztízsmeccset.

A J csoport rangadóján két biztos továbbjutó és eddig 100%-os csapat, Szerbia és Spanyolország találkozott. A sokak által a torna favoritjának tartott szerbek Bogdan Bogdanovics vezetésével komolynak tűnő előnyt építettek ki az első negyedben, 16-8-ra is vezettek, a játékrészt 20-13-as vezetéssel zárták. A második negyed nagy fordulatot hozott, a spanyolok Willy Hernangomez kosaraival először egyenlítettek, majd a vezetést is átvették, miközben a szerbek rendkívül pontatlanul céloztak, főleg távolról.

Ricky Rubio - tőle szokatlan módon – csak úgy szórta a triplákat, egymás után négy spanyol támadás is az ő dobásával zárult, de ami még ennél is meglepőbb, hogy kettő be is esett.

A túloldalon Bogdanovics félelmetes formában játszott, félidőben 14 pontnál, 7 lepattanónál és 5 gólpassznál járt, de a spanyolok Sergio Llull utolsó másodperces hármasa után nyolcpontos előnnyel (45-37) mehettek a szünetre.

Kissé rendhagyó védekezés Sergio Llulltól Forrás: AFP/Hector Retamal

Marc Gasol óriásit melózott szerbek másik klasszisán, Nikola Jokicson, akinél aztán a harmadik negyed közepén elszakadt a cérna. Az egyik párharcuknál Gasol nagyon keményen szerzett labdát a Denver Nuggets centerétől, aki faultot reklamált a játékvezetőnél.

A bíró erre technikait adott neki, Jokics pedig addig magyarázott és dühöngött, hogy végül diszkvalifikálták, és mehetett zuhanyozni.

Komoly érvágás volt ez a szerbeknek, akiknek a hátránya elérte a 20 pontot is. Ebből aztán a negyed végére sikerült faragniuk, az utolsó felvonás 67-56-os spanyol előnnyel kezdődött.

Bogdanovics leszegett fejjel próbálta közelebb hozni a csapatát, a negyedik negyedben a szerbek többször is benéztek 10 pont alá, de a spanyolok végig kézben tartották a meccset, és egyszer sem engedtek nagyobb felzárkózást. Boganovics hiába játszott óriásit (26 pont, 10 lepattanó, 6 gólpassz), egyedül kevés volt, Jokics elvesztése, és Bjelica betlije (0 pont, 3 lepattanó, 1 gólpassz) nem fért bele, a spanyolok végül simán, 81-69-re legyőzték a világbajnokság egyik legnagyobb esélyesét. Ezzel együtt is ott lesz mindkét válogatott a legjobb 8 között.

Eredmények, középdöntő:
I csoport:
Oroszország-Venezuela 69-60 (13-10, 14-17, 21-15, 21-18)
Argentína-Lengyelország 91-65 (20-14, 22-13, 28-14, 21-24)
A végeredmény: 1. Argentína 10 pont (436-343), 2. Lengyelország 9 (383-373), 3. Oroszország 8 (373-358), 4. Venezuela 7 (355-366)

J csoport:
Olaszország-Puerto Rico 94-89 (13-24, 13-22, 24-18, 33-19, 11-6) - hosszabbítás után
Spanyolország-Szerbia 81-69 (13-20, 32-17, 22-19, 14-13)
A végeredmény: 1. Spanyolország 10 pont (395-319), 2. Szerbia 9 (482-331), 3. Olaszország 8 (431-371), 4. Puerto Rico 7 (349-402)