A Korea elleni magabiztos, 92-68-s sikerrel kezdte meg szereplését női U19-es kosárválogatott a thaiföldi világbajnokságon.

A meccset 5-0-val kezdték az ázsiaiak, a szarajevói Európa-bajnokságon ezüstérmesként zárt magyar csapat első kosarára három percet kellett várni. Hamar utolértük azonban a koreaiakat, 6-6 után 10-8-ra már mi vezettünk – Dombai, Horváth és Wentzel is betaláltak.

A nyitó játékrészt 23-16-os előnnyel zártuk

– derül ki a Hunbasket beszámolójából.

A folytatásban igyekezett zárkózni Korea, többször is visszajöttek három pontnyira, ám Wentzel és Kiss találataival kitartott a magyar csapat előnye. Ezt követően fokozatosan vette át a játék irányítását a magyar válogatott (34-26), majd 43-31-s állásnál mehettek a csapatok a nagyszünetre. A harmadik negyedben hamar a húsz pontot közelítette különbség, ám két könnyű ziccerrel faragni tudták hátrányukat az ázsiaiak,

amely még ebben a felvonásban össze is jött, végül 66-51-el jöhetett az utolsó negyed.

Győzelemmel kezdett a világbajnokságon U19-es női kosárválogatott Forrás: fiba.basketball

A záró felvonásban 70-59-ig jött fel Korea, ám újabb zárkózási kísérletet vertek vissza a magyarok (76-59).

Az utolsó perceket szépen hozta le a válogatott,

magabiztos játékkal nyerte első mérkőzését a világbajnokságon Völgyi Péter együttese, folytatás vasárnap, magyar idő szerint 7.15-kor Ausztrália ellen.