Az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata szombaton este a címvédő Olympiakosszal találkozott története első Bajnokok Ligája-döntőjében Hannoverben. A magyar csapat szinte végig kézben tartotta a meccset, volt, hogy három góllal is vezetett, a görögök azonban a hajrában egyenlítettek, így ötméteresekkel dőlt el a kupa sorsa. A büntetőknél a Ferencváros játékosai maradtak higgadtabbak, így a klub legnagyobb sikerét aratták Vámos Mártonék.

A Fradi nagyszerűen kezdett, Sedlmayer elhozta a ráúszásnál a labdát, Mezei pedig az első támadásból megszerezte a vezetést. Jeniduniasz a sokadik görög emberelőnyt gólra váltotta, 1-1 után viszont már csak a zöld-fehér együttes dobott gólt, ráadásul kettőt is,

Mitrovics és Varga Dénes találatai után 3-1 állt az eredményjelzőn egy negyed után.

A második játékrészre is kitartott a nagyszerű forma, mert bár Jeniduniasz révén zárkóztak a görögök, Younger és Vámos válaszával háromra nőtt a különbség (5-2). Ezt követően az Olympiakosz percei következtek, Funtulisz és Argyropulosz talált be, így egy gólra feljött a címvédő, utána viszont egy időkérés után megtáltosodott Varga Zsolt együttese: Mitrovics és Nikics emberelőnyből volt eredményes, és bár Obradovic szépített,

Vámos Márton egy elképesztő bombával állította vissza a háromgólos különbséget a félidőre (8-5).

Vámos Márton, az FTC (b) és Joannisz Funtulisz, az Olympiakosz játékosa a férfi vízilabda Bajnokok Ligája nyolcas döntőjében (final 8) játszott FTC-Telekom Waterpolo-Olympiakosz mérkőzésen Hannoverben Forrás: MTI/Kovács Tamás

A harmadik negyed görög gólokkal indult, Jeniduniasz használt ki egy fórt magabiztosan, majd egy gyors és pontos akció végén Murikisz dobott gólt közelről Vogel Soma kapujába. Mitrovics a túloldalon emberelőnyből volt eredményes, majd az utolsó pillanatokban egy kontra és egy visszahúzás miatti kiállítást követően

Younger 10-7-re módosította az eredményt.

Sajnos érzékeny veszteség is érte a Fradit ebben a játékrészben, a csapatkapitány, Varga Dénes ugyanis harmadik kiállításával kipontozódott.

Az utolsó nyolc perc is görög találattal kezdődött, Jeniduniasz lepte meg Vogelt egy távoli bombával. Jakcsics gyors egymásutánban két kapufát lőtt, a magyar kapus két óriási bravúrjának köszönhetően azonban maradt a kétgólos, 10-8-as Fradi vezetés. Sajnos a támadásokba rendre hiba csúszott, Funtulisz pedig két perccel a vége előtt takarásból előbb egy gólra visszahozta az Olympiakoszt, Jeniduniasz pedig sajnos emberelőnyből egyenlített. Vámos volt a kiállított, neki is a harmadik hibája volt, így a hajrára már nem mehetett vissza, ahol már nem esett gól, így

ötméteresek döntöttek a BL-trófeáról.

Rosszul indult a büntetőpárbaj, Jansik kihagyta, Argyropulosz belőtte. Sedlmayer már eredményes volt, Gunasz pedig a lécre bombázott, így két pár után egyenlő volt az állás. A harmadik után pedig már vezetett is a Fradi, Younger bedobta, Milonakisz kihagyta, sajnos a következő párban viszont Kállay hibázott, Derviszisz egyenlített. Jaksics és Jeniduniasz gólt dobott, ahogyan utána Jansik is,

Argyropulosz második lövése viszont a lécen csattant, így a Ferencváros büntetőkkel elhódította a Bajnokok Ligája trófeáját.

Eredmények, férfi Bajnokok Ligája, nyolcas döntő, Hannover:
döntő:
FTC-Telekom Waterpolo-Olympiakosz (görög) 14-13 (3-1, 5-4, 2-2, 0-3, 4-3) - ötméteresekkel
gólszerzők: Mitrovic 3, Vámos, Younger 2-2, Mezei, Varga Dé., Nikic 1-1, illetve Geniduniasz 5, Fontulisz 2, Argüropulosz, Obradovic, Murikisz 1-1

A Ferencváros a sorozat történetének hatodik magyar győztese az OSC (1973, 1979), a Vasas (1980, 1985), az Újpest (1994), a Honvéd (2004) és a Szolnok (2017) után.