A Ferencváros férfi vízilabda csapata bejutott a Bajnokok Ligája döntőjébe. Varga Zsolt együttese két gólos hátrányból felállva, 9-7-re győzte le a Barcelonetát. Szombaton az Olympiacos ellen az aranyéremért játszanak a zöld-fehérek.

A Ferencváros férfi vízilabd csapatának a Barceloneta volt az ellenfele a Bajnokok Ligája elődöntőjében. A két együttes ebben a szezonban már két alkalommal is találkozott, de mindkét mérkőzést a spanyolok nyerték meg. Az elődöntőben a Fradi a Jug Dubrovnikot, a Barceloneta a BPM Sport Management csapatát győzte le a negyeddöntőben.

Az első támadásukat rögtön gólra váltották a spanyolok, Jansik kiállítása után Fernandez talált a kapuba. A mérkőzés elején a Ferencváros támadásai pontatlanok voltak, Jaksics egy, Mezei két helyzetet hagyott ki. Kállay Márk elhajlásos lövése törte meg a magyar gólcsendet. A negyed végére feljavult a Ferencváros játéka, Jaksics megúszása után döntetlennel ért véget az első játékrész. A második negyed elején sem változott a játék képe. Jól védekeztek a csapatok és a kapusok is bravúrokat mutattak be. Granados hatalmas lövését nem tudta védeni Vogel,

de szerencsére Vámos keze is elsült a következő támadásban, így 3-3-as döntetlennel ért véget az első félidő.

Varga Dénes klasszisa döntötte el a meccset Forrás: Origo

A folytatásban a spanyolok kétszer is vezettek, de először Jaksics, majd Pohl góljával egyenlíteni tudott a magyar csapat. A mérkőzésnek ebben a szakaszában Vogel Soma nagy védésekkel tartotta meccsben a Fradit. A játékrész végén azonban Vrilic betalált, így a Barcelonetánál volt az előny a harmadik etap végén. A záró negyed elején Varga Dénes egy látványossal csavarra próbálkozott, de a spanyol kapus védeni tudott. A következő támadásban ötméterest kapott a Barceloneta, amit Granados értékesített és két gólosra növelte a spanyol vezetést. Úgy tűnt, hogy a Ferencváros elfáradt,

de Varga Dénes két gyors gólja után ismét egyenlő volt a mérkőzés.

Három és fél perccel a találkozó vége előtt egy Varga-passz után Jansik Szilárd volt eredményes, amivel a mérkőzésen először vezetett a Fradi. Egy perccel a lefújás előtt Varga Dénes ismét villant és már két találat volt a magyar csapat előnye. Több gól nem született a találkozón, 9-7-re nyerte meg a Ferencváros az elődöntőt.

Szombaton az Olympiacos-szal játszik a Ferencváros a Bajnokok Ligája döntőjében.

elődöntő:
FTC-Telekom Waterpolo - CNA Barceloneta (spanyol) 9-7 (2-2, 1-1, 2-3, 4-1)
gólszerzők: Varga Dé. 3, Jaksics, 2, Kállay, Vámos, Pohl, Jansik Sz. 1-1, illetve Granados 3, Fernandez, Famera, Perrone, Vrlic 1-1