Győzelemmel hangolt a Szeged és a Veszprém is a bajnoki döntőre

Pick Szeged
Szeged, 2019. március 3. Bombac Dean, a MOL-Pick (b) Szeged és Kontrec Tin a PPD Zagreb játékosa a kézilabda férfi Bajnokok Ligája B csoportjában játszott MOL-Pick Szeged - PPD Zagreb (horvát) mérkőzésen Szegeden 2019. március 3-án. MTI/Ujvári Sándor
A Szeged 8, a Veszprém 13 gólos győzelemmel melegített a jövőhét csütörtökön a bakonyiak otthonában kezdődő bajnoki döntőre.

A magyar férfi kézilabda bajnokság utolsó fordulójában a listavezető Szeged az ötödik helyezett Csurgó csapatát fogadta. A mérkőzés tétje mindössze annyi volt, hogy a Tisza-parti együttes meg tudja-e őrizni a veretlenségét.

A papírformának megfelelően jobban is kezdte a találkozót a Szeged, a 7. percben már 6-1-re vezettek. Maqueda kétszer, Henigman, Bodó és Sostaric egyszer-egyszer volt eredményes a meccs elején, a vendégeknél a magyar válogatottban is bemutatkozott Vasic Marko kezdett gólerősen. Egészen a 15. percig a Szeged óriási fölényben játszott,

Dejan Bombac látványos passzokkal még a közönség szórakoztatására is ügyelt.

A játékrész második felében a Szeged megtorpant, sokat hibázott, Oslak vezetésével közelebb zárkózott a Csurgó és mindössze 17-13-as szegedi vezetéssel vonulhattak pihenőre a felek.

Dejan Bombac látványos passzokkal szórakoztatta a közönséget Forrás: MTI/Ujvári Sándor

A második félidőben a Szeged magabiztosan tartotta a 6-8 gólos előnyét, de a Csurgó szimpatikus csapat módjára nem adta fel és néhány támadásával meg tudta lepni a hazaiakat. A mérkőzés végén a Tisza-parti együttes veszített a találkozó elején látott magabiztosságából,

de így is 34-26-os szegedi sikerrel ért véget a találkozó.

A Telekom Veszprém az utolsó fordulóban 41-28-ra verte a Cegléd csapatát, így a bakonyiak is győzelemmel hangoltak a jövő héten kezdődő fináléra.

A bajnoki döntő első találkozóját május 23-án Veszprémben, a visszavágót négy nappal később Szegeden rendezik.

MOL-Pick Szeged - Csurgói KK 34-26 (17-13)
Telekom Veszprém-Ceglédi KKSE 41-28 (22-10)