A címvédő Győri Audi ETO KC sorozatban harmadszor lett aranyérmes a női kézilabda Bajnokok Ligájában, miután a vasárnapi fináléban az Ambros Martín vezette orosz Rosztov-Don ellen hatalmas csatában 25-24-re nyert a Papp László Budapest Sportarénában.

A Rosztov-Don tavaly jutott először a négy közé, és az idei volt az első döntője – az elődöntőben 27-25-re győzte le a francia Metz együttesét, amely végül a 4. helyen zárt. A két csapat a hetedik nemzetközi kupameccsét játszotta egymás ellen, a korábbiakból négy végződött győri sikerrel, kétszer pedig a Rosztov nyert. Az oroszok vezetőedzőjének, Ambros Martínnak igazán különleges volt ez a meccs, mivel az irányításával négyszer nyerte meg a Győri ETO a Bajnokok Ligáját.

A Győr egészen hihetetlen sorozattal indult neki a finálénak, ugyanis a szombati norvég Vipers Kristiansand elleni sikerrel (31-22)

a BL-ben klubrekordot jelentő 24 veretlen meccse volt már az ETO-nak,

a magyar csapat tehát bizakodva várhatta a döntőt is, amely egészen elképesztő hangulatban kezdődött.

A Győr az első támadásából megszerezte a vezetést a meccsen, Eduarda Amorim bombája talált utat a kapuba. A folytatásban tovább potyogtak a gólok, a 2. perc végén már 2-2 volt az állás Julija Manaharova szélsőgóljával. A meccsen először a 4. percben, Anna Vjarhirjeva átlövése után vezetett a Rosztov-Don (3-4). Az ETO azonban nem engedte el az oroszokat, Kari Brattset gyorsan egyenlíteni tudott. Az őrült rohanás folytatódott ez után is,

a 10. percben egy góllal még mindig a Rosztov vezetett (5-6).

Őrült rohanásban kezdődött a BL-döntő Fotó: Mudra László - Origo

A 12. percben tovább növelte az előnyét a Rosztov, Manaharova szerzett gyors indítás után könnyű gólt (5-7). Az ETO azonban harcolt tovább, és a 14. percre egyenlíteni is tudott Bódi Bernadett révén (7-7). Innen jött az újabb fordulat, megint a Rosztov lőtt kettőt (7-9), majd sajnos Amorim leült két percre.

Danyi Gábor kapust is cserélt, Amandine Leynaud helyére Kari Aalvik Grimsbö állt be, majd időt is kért a magyar edző.

Ennek meg is lett az eredménye, Görbicz Anita találatával emberhátrányban zárkózott közelebb a Győr (8-9). A játékvezetők azonban továbbra is sorra küldték le a győrieket, Anne Mette Hansen is két percet kapott, így a 20. percre ismét kettővel ment a Rosztov (8-10).

A Győrnek sikerült rendeznie a sorait Fotó: Mudra László - Origo

Az ETO innen is felállt, előbb Görbicz, majd Bódi volt eredményes, így a 23. percben ismét döntetlen volt a hihetetlenül izgalmas találkozó (10-10). Sőt, egy perccel később

a Győr csapatkapitánya értékesített egy újabb hetest, amellyel már 11-10-re a magyar együttesnél volt az előny.

A folytatásban felválta estek a gólok, egészen a 27. percig, amikor a már emberelőnyben játszó magyar együttes újabb találatával 13-11-re vezetett, Ambros Martín gyorsan időt is kért. Nem sokat ért el vele a spanyol edző, Amorim üreskapus gólja után már három találat volt a különbség (14-11). Az utolsó percben még Bódi is betalált, így

az ETO 15-11-es vezetéssel mehetett pihenőre.

A második játékrész jól kezdődött a mienk számára, Görbicz újabb hetesgóljával már 16-11- volt az állás. A folytatásban – az első felvonáshoz hasonlóan – potyogtak a gólok, a 35. percben 18-13-ra vezetett az ETO. A 36. percben fontos láncszemét vesztette el a magyar csapat, ugyanis a videobíró segítsége után

Nycke Groot piros lapot kapott.

Ez sem törte meg a magyar együttes lendületét, Grimsbö kiválóan védett, így a 40. percben még mindig négy gólt volt a különbség a két csapat között (19-15).

Kiválóan védekezett a Győr a Rosztov ellen is Fotó: Mudra László - Origo

A Győr kiválóan tartotta az előnyét, ha jött egy Rosztov-gól, arra mindig volt válasza a magyar csapatnak.

A 45. percben viszont sikerült feljebb zárkóznia az orosz csapatnak,

Lois Abbingh hetesgólja után 22-19-re vezetett Danyi Gábor együttese. Ezt követően sokáig nem esett újabb találat, a csendet Görbicz törte meg a 49. percben, majd jött az orosz válasz, de Amorim újabb gólja miatt nyugodtan mehetett neki az ETO az utolsó tíz percnek (20-24).

Nagyot kellet küzdenie a Győrnek Fotó: Mudra László - Origo

Az 51. percben Ambros Martín kireklamált egy kétperces büntetést Görbicznek, de az emberelőny alatt csak 24-21-re sikerült felzárkóznia a Rosztovnak. A Győr pedig továbbra is káprázatosan játszott, így

25-21-re vezetett az utolsó öt perchez érkezve.

Manaharova találatával még életben tartotta a Rosztov reményeit. Két perccel a vége előtt Abbingh két gólra hozta fel az orosz együttest - volt egy kis közjáték is Ambros Martín főszereplésével, Amorim is piros lapot kapott -, majd újabb gólt lőtt a Rosztov Abbingh hetesével, így izgalmassá vált a végjáték, de

Grimsbö védésével eldőlt, hogy 25-24-re nyert a Győr.

Az ETO tehát 2017 és 2018 után 2019-ben is BL-győztes lett, sorozatban harmadszor, míg Danyi Gábor történelmet írt, mivel első nemzetközi trófeáját nyerte magyar vezetőedzővel a Győr.

„Nagyon jól játszottunk, főleg a meccs első felében, de egy idő után elvesztettük a ritmust és az összpontosítást.

– értékelt a mérkőzés után Ambros Martín, a Rosztov-Don vezetőedzője.

Női Bajnokok Ligája, döntő:
Győri Audi ETO KC - Rosztov-Don (orosz) 25-24 (15-11)
Gólszerzők: Amorim 7, Görbicz 6, Bódi, Brattset, Oftedal 3-3, Hansen, Kristiansen, Groot 1-1, illetve Abbingh 7, Makajeva, Managarova 5-5, Vjahirjeva 3, Kuznyecova 2, Szeny, Bobrovnyikova 1-1