A házigazda kazah válogatott három fordulót követően is százszázalékos maradt a nurszultani divízió I/A jégkorong-világbajnokságon, miután a csütörtöki játéknapon 4-1-re legyőzte a korábbi két mérkőzését megnyerő dél-koreai együttest.

Eredmény, 3. forduló:
Kazahsztán-Koreai Köztársaság 4-1 (2-0, 1-0, 1-1)
gólszerzők: Akolzsin (4.), Metalnyikov (17.), Sevcsenko (30.), Klesenko (53.), illetve Sin Sz. V. (51.)

A dél-koreai csapat a vb hétfői nyitótalálkozóján 5-1-re legyőzte a magyar válogatottat, amellyel a házigazda kazahok a torna vasárnapi zárómérkőzését játsszák. A helyi idő szerint csütörtök esti találkozón már az elejétől kezdve nem hagyott kétségeket a házigazda: az első húsz percben 13 kapura lövést mutatott be két koreaival szemben, s ezekből kétszer is eredményes volt.

A folytatásban sem adta alább (15-9), s a találkozó felére háromgólosra növelte a különbséget. A záró játékrész felénél szépített ugyan a Koreai Köztársaság, ám két percre rá a hazaiak végleg eldöntötték a három pont sorsát.

A vb első két helyezettje játszhat majd a 2020-as, svájci elit vb-n, az utolsó pedig kiesik a divízió I/B-be.