A Vasas bravúros győzelmet aratva a legjobb 32 közé jutott a női röplabda Challenge Kupában.

A piros-kékek múlt szerdán négy játszmában kaptak ki a szlovén Formula Formis Rogoza vendégeként, most viszont ugyanilyen arányban nyertek, így

következhetett az úgynevezett aranyszett, amelyben ugyancsak a magyar csapat bizonyult jobbnak.

Bravúros Vasas-továbbjutás Forrás: Vasas Röplabda/Facebook

A Vasas a következő körben a román Agroland Timisoarával találkozik.

Akárcsak egy héttel ezelőtt, a szerdai hazai visszavágón is ötszettes vereséget szenvedett a Jászberény női röplabdacsapata a Slávia EU Bratislava együttesétől, így búcsúzott a női röplabda Challenge Kupából.

Női Challenge Kupa, selejtező, visszavágó:
Vasas Óbuda-Formula Formis Rogoza (szlovén) 3-1 (18, -18, 13, 17) - aranyszett: 15-7
Továbbjutott: a Vasas Óbuda

Jászberény VT-Slávia EU Bratislava (szlovák) 2-3 (21, -14, 22, -20, -8)
Továbbjutott: a Slávia EU Bratislava

A Békéscsaba kétszettes előnyről kapott ki a vendég Branik Maribor együttesétől a női röplabda Közép-európai Liga szerdai játéknapján. A csata 121 percig tartott.

Női Közép-európai Liga, alapszakasz:
Swietelsky-Békéscsabai RSE - Nova KBM Branik Maribor (szlovén) 2-3 (22, 18, -24, -16, -17)

Könnyedén jutott a legjobb 32 közé a Pénzügyőr csapata a férfi Challenge Kupában, miután selejtezős párharca szerdai visszavágóján is három játszmában győzte le az osztrák Klagenfurt együttesét. A magyar csapat a következő körben az orosz Belogorje Belgoroddal játszik.