Az Alba Fehérvár házigazdaként nagy hátrányt ledolgozva 72-70-re legyőzte a portugál Porto csapatát kedden a férfi kosárlabda Európa Kupa csoportkörének negyedik fordulójában, így megőrizte hibátlan mérlegét. A Falco KC Szombathely pedig másodszorra is kikapott a Szolnoki Olajtól.

A százszázalékos székesfehérváriak az első fordulóban a Portót hosszabbításban győzték le, majd a bolgár Rilszki Szportisztot és az olasz Varesét verték meg.

A keddi meccsen Dzunics Braniszlav csapata a nagyszünetig 12 pontos hátrányba került, de a folytatásra nagyon feljavult a védekezése, így meg tudta fordítani az eredményt.

A Fehérvár jövő szerdán a Rilszki Szportiszt vendége lesz.

Férfi kosárlabda EK, 4. forduló, F csoport:
Alba Fehérvár-Porto (portugál) 72-70 (18-21, 18-27, 17-10, 19-12)

Az Alba Fehérvár a negyedik meccsét is megnyerte a kosárlabda Európa Kupában Forrás: Alba Fehérvár/Facebook

Amíg a nyitókörben a vasiak mindössze három ponttal maradtak alul idegenben, addig a mostani, negyedik fordulóban hazai pályán 17 ponttal kaptak ki.

A Tisza-partiak 3-1-es, míg a szombathelyiek 1-3-as mérleggel várják a jövő heti folytatást, amikor előbbi az olasz Sassari együttesét fogadja, utóbbi az angol Leicester Riders vendége lesz szerdán.

Férfi kosárlabda Európa Kupa, 4. forduló, H csoport:
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Szolnoki Olaj 66-83 (15-23, 17-21, 16-21, 18-18)