Nagy győzelem a BL-ben, avagy Vranjes után is van élet Veszprémben

Telekom Veszprém vs. FC Barcelona HANDBALL Handball (Team)
Veszprem's Andreas Nilsson celebrates after scoring during the Handball Champions League final four match for the third place between Telekom Veszprém and FC Barcelona at the Lanxess arena in Cologne, Germany, 4 June 2017. Photo: Marius Becker/dpa
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában a Telekom Veszprém 29-28-ra győzött a Meskov Breszt otthonában. Mikler Roland öt másodperccel a vége előtt, egygólos előnynél védett hétméterest.

Ljubomir Vranjes vezetőedző hét eleji menesztése miatt az ideiglenesen kinevezett Gulyás István irányította a csapatot a Breszt ellen.

A nagy iramú mérkőzés egy Sterbik-védéssel kezdődött, utána azonban sorra dobálták a gólokat a csapatok. Előnyt egyiknek sem sikerült kiharcolnia, gólra gól volt a válasz, egészen a 15. percig, amikor Silovics találatával kettővel elment a Breszt. Szerencsére nem tartott sokáig a hátrány, Strlek és Nilsson góljaival azonnal egyenlített a Veszprém (8-8).

A 21. percben időt kért a magyar csapat, de érdekes módon nem Gulyás István volt a hangadó, hanem a szerb irányító, Nenadics. A szünet után emberelőnybe került a Veszprém, de a hazaiak lehozták a kapusukat, és hat a hat ellen támadtak. Sikeresen, Djordjics nagy gólt dobott, csakúgy, mint az ellentámadásból Nilsson (12-12).

Andreas Nilsson volt a veszprémiek egyik legjobbja Forrás: dpa Picture-Alliance/AFP/Marius Becker

A 24. percben Mikler állt be a kapuba, és rögtön védett is egy nagyot. A következő akciónál Nenadics bepassza után a szélről felfutó Gajic talált be - hosszú idő után először vezetett a Veszprém. Félidőben azonban már a Bresztnél volt az előny, miután Poteko szabadból gólt dobott, kihasználva a magyar csapat figyelmetlenségét.

A második félidő elején emberhátrányban, kapus nélkül támadott a Veszprém, amire rá is fizetett: Mackevics védte Nagy lövését, Djukics pedig bevágta egész pályáról (18-16). Épphogy kiegészült a csapat, Nenadics is kapott egy kétperces kiállítást, de Mikler kritikus pillanatban védett.

A 34. percben kiállítást és hetest harcoltak ki a veszprémiek, amit azonban csak egy rövid közjáték után tudtak elvégezni: az eredményjelző órájának beállítása miatt percekig állt a meccs. A szünet nem zavarta meg Ilicset, aki bedobta a büntetőt, majd utána a bresztiektől megszerzett labdát is - a saját térfeléről, üres kapuba. A 37. percben két gyors veszprémi támadásból két gól született, így ismét a magyar csapatnál volt az előny (20-19).

Mikler fontos pillanatokban védett Forrás: dpa Picture-Alliance/AFP/Marius Becker

A Veszprémnek többször is megvolt az esélye, hogy ellépjen kettővel, de nem sikerült góllal befejeznie a támadásokat. A 43. percben Ivics egyenlített, majd egy labdaeladás után Djukics talált be ziccerből. Előny ott (24-23). Azonnal jött is az időkérés, de ez inkább a Bresztnek segített, amely szerzett még kettőt, így először a meccsen három volt a különbség (26-23).

Az utolsó tíz percbe lépve sikerült ledolgozni a hátrányt, sőt egy jó betjátszás után Nilsson góljával a vezetést is átvette a Veszprém (26-27), amelyet az sem billentett ki, hogy Hansent kiállította a játékvezető.

A végén egy góllal lezárhatták volna a meccset a veszprémiek, de Pesic nagyot védett, majd Nenadics nem adta át a labdát a fehéroroszoknak, ezért a bíró hetest ítélt a hazaiaknak. Öt másodperc volt vissza, de Mikler megfogta a büntetőt, így végül a Veszprém nyerte meg a végig szoros összecsapást.

Eredmény
férfi BL, 4. forduló, A csoport:
Meskov Breszt (fehérorosz)-Telekom Veszprém 28-29 (16-15)
--------------------------------------------------------
A Veszprém gólszerzői: Strlek 6, Ilic, Nilsson 5-5, Gajic 4, Mackovsek 3, Lékai, Nenadic 2-2, Tönnesen, Balgotinsek 1-1