A címvédő Sopron 17 ponttal múlta felül a vendég Diósgyőrt a női kosárlabda NB I szombati játéknapján.

Nagy dobópárbajjal indított a két csapat. Az első öt percben szinte minden dobás, amit elengedte a játékosok, az a gyűrűben landolt. A negyed derekán tudott a Sopron kisebb előnyre szert tenni (21-15). A 17. percben két pontra küzdötte vissza magát a DVTK, mely jól használta ki a védekezési hibákat. A 18. perc végén egy alapvonali bedobást követően,

megbeszélt figura végén triplát dobva átvette a vezetést a vendég csapat (35-36).

A félidőre azonban újra a Sopronnál volt az előny (43-40) – derült ki a soproni csapat beszámolójából.

Örülhetett a soproni csapat Forrás: Sopron Basket

A fordulást követően is nagy csata folyt, helyenként szikrázó párharcokkal. A játékvezetők nehezen találták meg a fújások között az egyensúlyt, nagy vihart kiváltva a lelátón és a kispadok környékén is.

Sokkal pontosabban védekezett a Sopron, így növelni tudta az előnyét. (51-42).

A negyed végén még Yvonne harcolt ki magának két büntetőt, melyeket értékesítve nyolc pontos előnnyel várhatták a záró tíz percet (60-52). Az utolsó negyedben nem tudott faragni a hátrányból a vendég együttes, Candice Dupree továbbra is sziporkozott, megmozdulásai élményszámba mentek, végül a Sopron állította be a végeredményt, amely 82-65 lett.

Jövő szombaton a PINKK-Pécsi 424 otthonában folytatja bajnoki szereplését a Sopron.

Hozzá hasonlóan százszázalékos maradt az előző idényben bajnoki döntős és Magyar Kupa-győztes Szekszárd, amely ezúttal a Csata vendégeként nyert.

Eredmény:
Sopron Basket-Aluinvent DVTK 82-65 (26-19, 17-21, 17-12, 22-13)
NKE-Csata - Atomerőmű KSC Szekszárd 54-61 (12-20, 20-22, 13-10, 9-9)
ZTE NKK-VBW CEKK Cegléd 85-61 (26-20, 21-13, 18-14, 20-14)
ELTE BEAC Újbuda-CMB CARGO UNI Győr 60-101 (21-30, 16-25, 10-21, 13-25)

12. MTK Budapest 0 - - 0- 0 0

A címvédő Szolnok hazai pályán húsz ponttal legyőzte a legutóbb döntős Szombathelyt a férfi kosárlabda NB I szombati rangadóján, így második meccse után is százszázalékos maradt.

Szolnoki Olaj KK - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 88-68 (25-18, 20-15, 23-20, 20-15) Egis Körmend-Alba Fehérvár 83-65 (27-12, 15-13, 24-23, 17-17) Kaposvári KK - Naturtex-SZTE-Szedeák 63-82 (21-27, 13-22, 18-10, 11-23) Atomerőmű SE - TF-BP-Serco 105-64 (33-17, 31-10, 26-20, 15-17)