Magabiztos győzelemmel kezdett az FTC pólócsapata a BL-ben

Magabiztos győzelemmel kezdte meg szereplését a Bajnokok Ligája franciaországi selejtezőtornáján az FTC csapata, amely a pénteki első fordulóban tíz góllal bizonyult jobbnak a horvát Jadran Splitnél.

A második és harmadik negyed bizonyult döntőnek, ezekben a magyar együttes 12-szer, míg a rivális csupán háromszor volt eredményes.

A csoportból az első két helyezett jut tovább a selejtező harmadik fordulójába, ahonnan oda-visszavágós párharcok után négy csapat kerül a sorozat főtáblájára. A Szolnoki Dózsa és a ZF-Eger szabadkártyásként már biztos résztvevője a csoportkörnek.

Eredmény
Férfi Bajnokok Ligája-selejtező, 2. forduló, F csoport (Aix-en-Provence):
FTC-Telekom Waterpolo - Jadran Split (horvát) 17-7 (2-2, 7-1, 5-2, 3-2)
-----------------------------------------------------------------------
A magyar csapat gólszerzői: Jaksic 4, Kállay 3, Sedlmayer, Vámos, Varga, Mitrovic 2-2, Nikic, Younger 1-1

Az Eurokupa rijekai selejtezőjének első fordulójában az OSC-Újbuda fölényes, tízgólos győzelmet aratott pénteken.

Férfi Eurokupa, selejtező, 1. forduló:
A csoport (Rijeka):
A-Híd OSC-Újbuda - VK Partizan (szerb) 17-7 (5-3, 5-0, 3-2, 4-2)
a magyar csapat gólszerzői: Randelovic, Erdélyi 4-4, Seman, Hárai 2-2, Brugljan, Kovács G., Salamon, Tóth M., Bundschuh 1-1