A harmadik helyért játszhat a magyar női kosárlabda-válogatott Minszkben az U17-es világbajnokságon, mert az elődöntőben a papírformának megfelelően 84-39-re kikapott az Egyesült Államok csapatától. Dombai Réka 10 pontot dobott, ezzel ő lett a magyar csapat legjobbja.

Az amerikai válogatott számára ez a világbajnokság igazi erődemonstráció volt eddig. Soroljuk az eredményeiket.

• USA-Olaszország 86-48 (38 pontos diadal)
  • USA-Mali 92-39 (+53 pont)
  • USA-Kína 107-50 (+57)
  • USA-Kolumbia 98-42 (+56)
  • USA-Spanyolország 66-31 (+35)

A legkisebb különbségű győzelmük tehát a spanyolok ellen volt, a legjobban Kínát verték meg. Az öt mecc összesített győzelmi átlaga pedig 47,8 pont volt.

Az amerikai válogatott (sötét mezben) abszolút kiemelkedett a vb-mezőnyből Forrás: FIBA

Az elődöntő abszolút esélyese tehát az amerikai válogatott volt, a magyarok abban bízhattak, hogy minél több homokot tudnak szórni a tökéletesen működő gépezetükbe.

A magyarok eddigi eredményei a világbajnokságon a következők voltak:

• Magyarország-Argentína 85-61
  • Magyarország-Új-Zéland 68-60
  • Magyarország-Spanyolország 57-56
  • Magyarország-Angola 88-48
  • Magyarország-Japán 72-64

Angyal Barbara sarokból elengedett duplájával 2-0-ra vezetett a magyar csapat – ezen a meccsen először és utoljára. Mindegy, ezt akkor is jó volt nézni. Azt már nem annyira, ami utána következett, mert a paprikás amerikaiak az első negyedet 30-7-re nyerték meg. A hatodik percben, Kovács Georgina hármasa után mindössze 3 pont hátrányunk volt (7-10), ám ezt követően kinyílt az olló – a sok labdát és támadópattanót szerző amerikaiak egy 20-0-val lényegében eldöntötték a találkozót. Angyal triplájával pontosan 20 pont volt a különbség 10 perc játékot követően (10-30). Kicsit megilletődtünk, nagyon tiszteltük őket, meg aztán ez az amerikai együttes tényleg kiemelkedett az egész mezőnyből.

Angyal Barbara (6) gyönyörű hárompontosokat dobott Forrás: FIBA

Aztán a második negyedet már csak 15-12-re nyerte meg az amerikai válogatott. Nekünk meg voltak nagyon szép momentumaink. Angyal Barbara behintett egy olyan triplát, amelyet csak ő tud ebből a csapatból. Néha megvillantunk, és megmutattuk, hogy nem véletlenül jutott a legjobb négy közé Magyarország ezen a világbajnokságon. Azt meg külön jó volt nézni, hogy 22-43-nál egy szép magyar kosarat követően úgy felbosszantottuk az amerikai edzőnőt, hogy az azonnal időt kért.

A harmadik negyed megint nagy amerikai erődemonstrációt hozott, 25-7-re nyerték meg ezt a tíz percet – nem nagyon volt esélyünk. Nekünk már arra is gondolni kellett, hogy vasárnap a bronzéremért Ausztrália ellen kell pályára lépni, tehát inkább arra kellett figyelni, hogy egy-két szép megoldásunk legyen a szuperfavorit ellen.

70-29-es USA-vezetésről indult el a negyedik negyed. 84-39 lett a vége. Ezt a negyedet csak négy ponttal vesztette el a magyar válogatott. Az Egyesült Államok besétált a döntőbe, ahol a franciákkal találkozik. Mi pedig reménykedjünk abban, hogy vasárnap sikerül az ausztrálok legyőzése és a bronzérem megszerzése.

Magyarország–USA 39-84 (10-30, 12-15, 7-25, 10-14)

Magyarország: Angyal 8/6, Mányoky 2, Dombai 10/6, Varga -, Kiss 4. Csere: Boros -, Kovács 3/3, Vári 5, Horváth 2, Tóth 2, Wentzel 3.

Az USA legjobb dobói: Horston 18, Belibi 11, Bueckers 10/3.