A címvédő Alba Fehérvár hazai pályán legyőzte a Szombathely együttesét, ezzel 1-1-re kiegyenlített. A Körmend hazai pályán kikapott a Szolnoktól a férfi kosárlabda NB I elődöntőjének második mérkőzésén, ezzel az Olaj 2-0-ra vezet a három sikerig tartó csatában.

A párharc hétfői nyitányán a vasiak nagy csatában 90-88-ra verték az Albát, amely ezúttal a tíz ponttal megnyert harmadik negyedben döntötte el gyakorlatilag a találkozót.

A párharc az egyik fél harmadik győzelméig tart, a harmadik meccset vasárnap rendezik Szombathelyen.

Alba Fehérvár - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 94-90 (25-26, 21-22, 27-17, 21-25)
A párharc állása: 1-1.

A párharc hétfői nyitányán az alapszakasz- és Magyar Kupa-győztes szolnokiak simán, 92-72-re verték ellenfelüket, a folytatásban pedig a második negyedben rázták meg magukat, és a nagyszünetben 45-36-ra vezettek.

A Tisza-parti gárdában a szerb Strahinja Milosevic és a csapatkapitány Vojvoda Dávid vitte a prímet, míg az odahaza öt meccs óta veretlen vasiaknál főként Ferencz Csaba remekelt.

A harmadik játékrészben, amely 20-20-szal zárult, maradt a különbség, majd a házigazdák egy 9-2-es rohammal két pontra feljöttek (65-67). A hajrában a Körmendnek megvoltak a lehetőségei, hogy faragjon hátrányán, de két ekkor sem tudott pontnál közelebb férkőzni a keményen védekező Olajhoz. A találkozó legjobbja a hazaiakat erősítő Csorvási Milán lett 21 ponttal.

A 2-0-ra álló párharc az egyik fél harmadik győzelméig tart, a harmadik meccset vasárnap rendezik Szolnokon.

Egis Körmend-Szolnoki Olaj KK 77-80 (25-22, 11-23, 20-20, 21-15)
A párharc állása: 2-0 a Szolnok javára.