Nehezen, de nyert a Szolnok a férfi vízilabda BL-ben

Bajnokok Ligája Final Six,  vízilabda, polo, vízipóló, Final Six, Duna Aréna.
Jug Dubrovnik-Szolnoki Dózsa Közgép
döntő
017.05.27.
Bajnokok Ligája Final Six, vízilabda, polo, vízipóló, Final Six, Duna Aréna. Jug Dubrovnik-Szolnoki Dózsa Közgép döntő 017.05.27.
A címvédő Szolnok 13-10-re legyőzte a vendég montenegrói Jadran Carine csapatát a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek kilencedik fordulójában, szerdán.

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 9. forduló:
B csoport:
Szolnoki Dózsa-Jadran Carine (montenegrói) 13-10 (6-3, 1-3, 2-2, 4-2)
a magyar csapat gólszerzői: Aleksic 4, Prlainovic 3, Younger 2, Bátori, Jansik D., Zalánki, Cuk 1-1

A Szolnok legutóbbi két mérkőzését elveszítette a sorozatban, mindkét alkalommal az Egertől kapott ki, éppen ezért most kötelező volt számára a három pont begyűjtése. Ehhez a csoport "legkétarcúbb" együttesét, a Jadrant kellett legyőznie: a montenegróiak teljesen kiszámíthatatlanok, ugyanis a hatodik fordulóban a Tisza-partiak 14-6-ra diadalmaskodtak otthonukban, míg az Egerrel döntetlent játszottak.

A címvédő Szolnok ha nehezen is, de hozta a kötelezőt a montenegrói Jadran Carine ellen Fotó: Hirling Bálint - Origo

A találkozó elején úgy tűnt, a Szolnok kilábalt a hullámvölgyből, hiszen 6-3-ra húzott el, azonban a vendégek nagy meglepetésre felzárkóztak, és a harmadik negyed közepére átvették a vezetést.

A Szolnoknak innentől kezdve nagyon kellett küzdenie, és az utolsó három percben három gólt szerezve eldöntötte az összecsapást.

A OSC viszont hazai vereségével gyakorlatilatg elbúcsúzhat a továbbjutástól, míg az Eger papíroforma győzelmének köszönhetően továbbra is jó helyzetben van.

A csoport:
A-Híd OSC-Újbuda - Jug Dubrovnik (horvát) 4-7 (2-2, 1-2, 1-2, 0-1)
a magyar csapat gólszerzői: Erdélyi 3, Salamon 1

A csoport állása: 1. Olympiakosz (görög) 22 pont, 2. CNA Barceloneta (spanyol) 18, 3. Brescia (olasz) 17, 4. Jug Dubrovnik és Dinamo Moszkva 16-16, 6. A-Híd OSC-Újbuda 7, 7. Waspo Hannover (német) 6, 8. Partizan Beograd 0

B csoport:
AZC Alphen (holland) - ZF-Eger 4-14 (1-2, 1-4, 2-4, 0-4)
a magyar csapat gólszerzői: Rasovic 4, Decker Á. 3, Angyal 2, Vlahopulosz, Avramovic, Biros, Bedő, Lőricz 1-1

A csoport állása: 1. Pro Recco (olasz) 24 pont, 2. ZF-Eger 19, 3. Szolnoki Dózsa és Spandau Berlin (német) 18, 5. Jadran Carine 13, 6. Steaua Bucuresti 9, 7. Sabadell (spanyol) 6, 8. AZC Alphen 0