Utolsóként a Debrecen jutott a férfi vízilabda ob I középszakaszának felsőházába, miután 9-9-es döntetlent játszott a Kaposvár vendégeként, a Vasas pedig egy góllal kikapott a BVSC otthonában.

Az alapszakaszt követően a két csoport 1-4. helyezettjei a középszakasz felső-, 5-8. helyezettjei pedig alsóházában folytatják. Az együttesek az alapszakasz mérkőzésein szerzett összes pontjukat magukkal viszik, a lőtt és kapott gólokat viszont törlik.

A középszakaszban nyolc fordulót rendeznek, s a végeredmény alapján következhet majd a bajnoki rájátszás, amelyben a legjobb négy folytatja az érmekért. A középszakasz legjobbja a negyedikkel, a második a harmadikkal játszik.

A Debrecen jutott a férfi vízilabda ob I felsőházába Forrás: Debreceni Vízilabda Klub - DVSE

E.ON férfi ob I, alapszakasz, 14. (utolsó) forduló:
A csoport:
MKB-Euroleasing-BVSC - VasasPlaket 9-8 (1-3, 3-2, 3-0, 2-3)
Kaposvári VK-Debreceni VSE 9-9 (2-3, 4-2, 1-2, 2-2)
AVUS Szombathely-UVSE 9-4 (3-1, 4-3, 2-0, 0-0)

A Miskolc papírforma győzelmet aratott a sereghajtó, s a mezőnyben egyedüliként pont nélküli Szeged vendégeként szerdán a férfi vízilabda ob I alapszakaszának zárófordulójában. A Miskolc a B csoport harmadik helyén zárt.