A Szeged vereségével lett teljes a fekete kupahétvége

Szergej Gorbok, Szeged
Szergej Gorbok, a Szeged (b) és Ólafur Andrés Gudmundsson, a svéd IFK Kristianstad játékosa a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 2. fordulójában játszott MOL-Pick Szeged - IFK Kristianstad mérkőzésen Szegeden 2017. október 1-jén
A MOL-Pick Szeged fordulatos mérkőzésen, de szinte végig hátrányban játszva 33-32-re kikapott a svéd Kristianstad otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 9. fordulójában. Korábban vereséget szenvedett a Telekom Veszprém is, szombaton pedig mindhárom magyar csapat búcsúzott az EHF-kupától.

Férfi BL, 9. forduló, A csoport:
IFK Kristianstad (svéd) - MOL-Pick Szeged 33-32 (16-13)
a Szeged gólszerzői: Balogh 7, Bodó 6, Gaber, Buntic 5-5, Källman, Skube 3-3, Kostaric 2, Gorbok 1

Nem kezdte jól a mérkőzést a magyar együttes. Az első negyedórában rengeteget hibáztak a szegediek, így a svéd csapat már négy góllal is vezetett a játékrész derekán. Ezt követően némileg rendezte sorait a Szeged, fokozatosan zárkózott fel, sőt, a 24. percben 9-9-nél utolérte riválisát. Mindez azonban nem nyugtatta meg Juan Carlos Pastor tanítványait, az utolsó percekben ugyanis megint rengeteg volt a hiba, a Kristianstad pedig ezeket kihasználva három gólos előnyt szerzett a szünetre.

A fordulás után a Szeged kilenc percig küzdött, mire egyenlíteni tudott, ám a vezetést sokáig nem tudta átvenni, mert a hazaiak rendre megtalálták az utat a magyar kapuhoz. A félidő közepén aztán egyértelműen a Pick percei következtek, s a 48. percben már két góllal is vezettek Balogh Zsolték, ám ahelyett, hogy ettől lendületre kaptak volna, ismét megtorpantak.

Balogh Zsolt (labdával) ezúttal szorgosan termelt, nem rajta múlt az újabb siker Forrás: MTI/Ujvári Sándor

A hajrá egyértelműen a Kristianstad kedve szerint alakult: a vendéglátók gyorsan visszavették a vezetést, s ugyan az utolsó percben ismét egyenlített a Szeged, öt másodperccel a vége előtt a svédek megszerezték a győztes találatot.

A magyar csapat negyedik vereségét szenvedte el a sorozatban, s ezzel az A csoport ötödik helyén áll jelenleg.