A bajnokságban és az Európa Kupában bemutatott gyenge kezdés után ezúttal már győzni tudott utóbbi sorozatban a magyar bajnoki címvédő, Alba Fehérvár férfi kosárlabda-csapata.
Az Alba Fehérvár talán visszatalál a győzelem útjára Forrás: Alba Fehérvár/Facebook

A fehérvári csapat 1 győzelemmel és négy vereséggel az utolsó előtti, 13. helyen áll a bajnokságban, és az Európa Kupában is két vereséggel rajtolt. Ezúttal viszont hazai pályán megnyugtató különbséggel győzte le a fehérorosz Minszket.

Az EK-csoportkört két hazai vereséggel kezdő Fehérvár már 15 pontos hátrányban is volt, de az utolsó negyedben nagyszerű teljesítménnyel legyűrte ellenfelét. A magyar bajnok legjobbja a csapatkapitány Lóránt Péter lett 17 ponttal.

Az 1/1-es mutatóval álló Szolnok a vártnál simábban győzte le az előzőleg százszázalékos Novgorodot, az Olaj sikeréből a horvát Luksa Andric 23 ponttal vette ki a részét.

Eredmények a nemzetközi szövetség honlapja alapján:
3. forduló, F csoport:
Alba Fehérvár-Minszk (fehérorosz) 73-64 (14-28, 20-16, 17-10, 22-10)
H csoport:
Szolnoki Olaj-Nyizsnij Novgorod (orosz) 97-71 (22-24, 25-8, 27-19, 23-20)

később:
D csoport:
Egis Körmend-Keravnosz (görög) 20.00

A PEAC-Pécs hazai pályán nyert a német Keltern ellen szerdán a női kosárlabda Európa Kupa negyedik fordulójában, ezzel megszerezte első győzelmét.

A német csapat a mérkőzés során már 17 ponttal is vezetett, de a baranyaiak remek hajrával fordítottak.

Eredmény (a nemzetközi szövetség honlapjáról):
4. forduló:
F csoport: PEAC-Pécs - Keltern (német) 69-67 (11-19, 19-25, 20-10, 19-13)

A DVTK tíz ponttal kikapott a francia Carolo Basket vendégeként. A francia gárda veretlenül áll az F csoport élén, míg a miskolciak 2/2-re rontották győzelmi mérlegüket.

F csoport:
Carolo Basket (francia)-Aluinvent DVTK Miskolc 88-78 (23-21, 21-21, 22-19, 22-17)

A Szekszárd 13 ponttal kikapott az olasz Ragusa vendégeként. A hazaiak ezzel továbbra is veretlenek, míg a félidőben még vezető tolnai együttes 2/2-es győzelmi mérleggel várja a folytatást.