A MOL-Pick Szeged öt góllal győzött a horvát PPD Zagreb vendégeként a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében, a második forduló szombati játéknapján.

A horvátok közül több meghatározó játékos hiányzott,

a Szeged viszont a legerősebb keretével szerepelt a találkozón.

Első gólját kettős emberhátrányból szerezte a magyar együttes, és bár ellenfele egy ideig tartotta magát, a vendégek csakhamar hárommal, majd öttel vezettek (4-9). A hazájában szereplő Denis Buntic találataival tartotta előnyét a Szeged, a horvát jobbátlövő 23 perc alatt ötször talált be, de az orosz Szergej Gorbok is rendkívül hatékonyan lőtt.

A zágrábiak minden játékelemben gyengébbnek bizonyultak,

így a szünetben már öt gól volt a hátrányuk (12-17).

Jonas Källman is betalált a horvátok ellen Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt

Sok játékmegszakítás jellemezte a második félidő elejét, de ez az eredmény alakulását egy ideig nem befolyásolta.

Balogh Zsolt vezérletével tovább növelte a különbséget a vendégcsapat,

azonban 21-14-nél kényelmessé vált és megtorpant. A lelkes házigazdák 22-21-re felzárkóztak, és bár ettől a játék színvonala nem javult, a küzdelem fokozódott.

A hajrában a spanyol José Manuel Sierrát a szegedi háló előtt a horvát Marin Sego váltotta,

ami remek edzői döntésnek bizonyult, mert a honfitársai ellen pályára lépő kapusnak fontos védései voltak, csapata pedig a meccs egészét tekintve megérdemelten győzött öt góllal.

A zágrábiak legeredményesebb játékosa Mario Vuglac és Luka Mrakovcic volt, egyaránt öt találattal.

A szegediek jövő vasárnap hazai pályán, a svéd IFK Kristianstad ellen folytatják BL-szereplésüket.

Az A csoportban szombaton a címvédő macedón Vardar Szkopje házigazdaként 27-23-ra legyőzte a francia HBC Nantes együttesét, amelyben Faluvégi Rudolf két gólt dobott.

Férfi BL, 2. forduló, A csoport:
PPD Zagreb (horvát) - MOL-Pick Szeged 23-28 (12-17)
a Szeged gólszerzői: Balogh Zs. 8, Buntic 5, Gorbok 4, Thiagus Petrus 3, Zsitnyikov, Bánhidi 2-2, Källman, Gaber, Sigurmannsson, Bodó 1-1