A orosz és a szerb válogatott bejutott a négy közé férfi kosárlabda Európa-bajnokságon, ugyanis szerdán az isztambuli negyeddöntőben előbbi a görögöket, utóbbi az olaszokat búcsúztatta.

Oroszország számára rosszul indult a mérkőzés, de szívós játékkal a vezetést megszerző görögök után eredt. Az oroszok az utolsó negyed elején vették át a vezetést, onnantól kezdve végig ők diktálták tempót az addigra már széteső riválissal szemben.

Az oroszok legutóbb 2011-ben jutottak négy közé a kontinensbajnokságon, akkor a harmadik helyen végeztek.

Az azóta megrendezett két Eb-n nem jutottak tovább a csoportkörből.

Az oroszok a legutóbbi kontinensvidalon a harmadik helyen végeztek Forrás: AFP/Ozan Kose

Az oroszok ellenfele a pénteki elődöntőben az Olaszország-Szerbia összecsapás továbbjutója lesz.

Csütörtökön a címvédő Spanyolország Szlovéniával játszik a döntőbe jutásért.

Szerbia is bejutott a négy közé, miután a szerdai negyeddöntőben fölényesen legyőzte Olaszországot Isztambulban.

A kezdést követően az olaszok 5-0-ra megléptek, de a szerbek már az első negyed végére egypontos előnyhöz jutottak. A nyolcaddöntőben a magyarokat búcsúztató szerb együttes a második játékrészben hengerelt (26-16), a folytatásban pedig semmi esélyt nem adott riválisának a felzárkózásra.
Szerbia a legutóbbi kontinensbajnokságon is bejutott az elődöntőbe, akkor a negyedik helyen zárt. A szerbek pénteken Oroszországgal játszanak a döntőbe jutásért.