A BL-győztest legyőzve klubvilágbajnok a Barcelona

Fuechse Berlin vs FC Barcelona award ceremony
The players of the FC Bacelona with team captain Victor Tomas (front row 4-R) celebrate their victory after the ending of the handball final match between Fueche Berlin and FC Barcelona at the IHF Super Globe in Doha, Qatar, 28 August 2017. Photo: Noushad Thekkayil/dpa
A Barcelona nyerte a férfi kézilabdázók klubvilágbajnokságát, melyet péntektől hétfőig a katari Dohában rendeztek.

A nemzetközi szövetség (IHF) 11. Super Globe elnevezésű tornáján szabadkártyával indult katalán csapat előbb a tunéziai Espérance, majd a Bajnokok Ligája-címvédő macedón Vardar Szkopje együttesét győzte le, a hétfői döntőben pedig a címvédő német Füchse Berlint verte 29-25-re.

A bronzérmet a Vardar szerezte meg, ugyanis a helyosztón legyőzte a katari al-Szadd csapatát.