Tornagyőztes a magyar férfi pólócsapat

Nagy Viktor; Varga Dénes;  Decker Ádám
Rio de Janeiro, 2016. augusztus 18. Varga Dénes (b) és Nagy Viktor kapus a riói nyári olimpia férfi vízilabdatornáján az 5-8. helyért játszott Magyarország - Brazília mérkőzés után a Rio de Janeiró-i Olimpiai Uszodában 2016. augusztus 18-án. A magyar válogatott 13-4-re nyert, így az ötödik helyért játszhat. MTI Fotó: Illyés Tibor
Három meccs, három győzelem. Ez a mérlege a magyar férfi vízilabda-válogatottnak a budapesti BENU Kupán, amelynek zárónapján a csapat 15-9-re verte Romániát, így tornagyőztes lett.

Az együttes a négycsapatos torna vasárnapi zárónapján a románokat győzte le, így százszázalékos teljesítménnyel végzett az első helyen. Az első és a második negyed szoros volt, hiszen a félidőben csak egy góllal vezettek a magyarok. A fordulatot a harmadik negyed hozta el, amelyet 7-1-re nyert meg a magyar csapat.

Märcz Tamás szövetségi kapitány elégedetten összegzett az M4 Sportnak, hangsúlyozva, hogy jó, hasznos és színvonalas tornát nyertek meg.

- jelentette ki a szakvezető, hozzátéve, két nap pihenőt kap mindenki a feltöltődésre, aztán jöhet a vb.
"Rendben lesz a csapat az ausztrálok elleni világbajnoki nyitómeccsre" - szögezte le Märcz Tamás.
A budapesti vb-nyitány hétfőn este lesz Ausztrália legjobbjai ellen.

Férfi vízilabda BENU Kupa, 3. nap: Magyarország–Románia 15–9 (3–2, 2–2, 7–1, 3–4)

a magyar góldobók: Manhercz 5, Erdélyi, Vámos 3-3, Hosnyánszky 2, Hárai, Török 1-1

A másik mérkőzésen: Kanada–Németország 7–14 (2–4, 2–5, 2–3, 1–2)

A torna végeredménye: 1. Magyarország, 2. Németország, 3. Románia, 4. Kanada

Erdélyi Balázs három gólt is szerzett Forrás: MTI/Czagány Balázs