A Győri Audi ETO KC házigazdaként 37-19-re legyőzte a Mosonmagyaróvár csapatát a női kézilabda NB I keddi mérkőzésén, ezzel bebiztosította története 13. bajnoki címét.

A továbbra is veretlen, listavezető Győrnek és a második helyezett Ferencvárosnak egyformán három mérkőzése van még hátra, vagyis a fővárosiak pontszámban elméletileg még utolérhetik riválisukat, de az egymás elleni eredmények alapján akkor is az ETO végezne az élen.A bennmaradásért küzdő vendégek csak 14 percig tudták tartani magukat (7-5), a folytatásban egyre nagyobb fölényben kézilabdáztak a győriek, akiknél több fiatal magyar játékos is lehetőséget kapott. A szünet előtt Gyimesi Kitti időntúli szabaddobásból volt eredményes, de a Mosonmagyaróvár így is hétgólos hátrányban mehetett a pihenőre (18-11).

A második felvonásban gyorsan elérte, majd meg is haladta a tíz találatot a különbség, és bár az óváriaknak volt egy eredményes ötperces időszakuk, a hazaiak fölényes sikerét nem fenyegette veszély.

A bajnokcsapat MTI Fotó: Krizsán Csaba

A Bajnokok Ligája-győztes győriek az örökrangsorban megelőzték a 12 bajnoki címmel rendelkező Ferencvárost, és már csak a Vasas SC áll előttük (15). Az ETO 2005 óta csak kétszer, 2007-ben és 2015-ben nem lett aranyérmes, amikor az FTC nyert.