A Fradi mínusz ötről állt fel a Győr elleni csúcsrangadón

Görbicz Anita, Hornyák Dóra, kézilabda
Győr, 2016. szeptember 24. Görbicz Anita (b), az ETO és Hornyák Dóra, az FTC játékosa a női kézilabda NB I-ben játszott Győri Audi ETO KC - FTC-Rail Cargo Hungária mérkőzésen az Audi Aréna Győr stadionban 2016. szeptember 24-én. MTI Fotó: Krizsán Csaba
A Ferencváros hatalmas szívvel küzdve játszott 28-28-as döntetlent a Győr elleni csúcsrangadón a női kézilabda NB I 15. fordulójában. Az ETO a második félidőben öt góllal is vezetett, de ki is kaphatott volna, ezzel az eredménnyel csak a hibátlan mérlegét vesztette el a bajnokságban Ambros Martín csapata.

Női kézilabda NB I
15. forduló
FTC-Rail Cargo Hungaria-Győri Audi ETO KC 28-28 (13-14)

A Győrnek hét percre volt szüksége az első gól megszerzéséhez, ezt mégsem tudta kihasználni a Ferencváros, amely a 10. percben már egygólos hátárnyban (2-3) volt. 7-7-es állásig felváltva dobálták a gólokat a csapatok, az ETO többnyire a Fradi hibáiból és lerohanásból szerzett gólokból élt, de azt jól, a 20. percben nőtt először háromgólosra (7-10) a vendégek előnye.

A 23. percben került először emberhátrányba a szintén sok hibával játszó Győr, de négy gólnál nagyobb különbséget (9-13) nem tudott az eredményjelzőre tenni Ambros Martín együttese. Hat perccel később viszont a Ferencváros villogott emberhátrányban, fél perccel a szünet előtt az exgyőri Kovacsics Anikó hozta fel mínusz egyre a Fradit,

13-14-es állással fordultak a csapatok.

A második félidő elején az ETO egy 3-0-s öt perccel kezdett (13-17), Elek Gábor gyorsan kért is egy időt, hogy rendet tegyen a hazai fejekben. Ezekben a percekben Schatzl Nadine tartotta életben a Ferencvárost, a 23 éves szélső a 37. percben már a 8. gólját szerezte.

A vendégeknél Yvette Broch villogott, hatodik góljával először volt ötgólos különbség (18-23) a Győr javára. A folytatásban az ETO őrizte 3-4 gólos előnyét, az utolsó tíz percre fordulva azonban feltámadt a hajrában sokkal jobban pörgő Ferencváros.

Bíró Blanka földöntúli teljesítményt nyújtott a hazai kapuban,

a 22 éves kapus sorozatos védéseinek köszönhetően az 53. percben emberelőnyét kihasználva már 26-25-re a Fradi vezetett – 1-0 után először a mérkőzésen.

Bíró Blanka remekelt a második félidőben a Győr ellen Forrás: Origo

Az utolsó előtti percben Schatzl Nadine megszerezte a 10. gólját (nem meglepetés, hogy őt választották a mérkőzés legjobbjának), ezzel 28-27-re vezetett a Ferencváros. Eduarda Amorim tíz másodperccel a meccs vége előtt egyenlített (28-28). Elek Gábor kért még egy időt, de hátralévő másodpercekből csak egy időn túli szabaddobásra futotta a Fradinak, de a végére

maradt a 28-28-as döntetlen.

A Győri Audi ETO ezzel először vesztett pontot a mostani bajnokságban, a Ferencváros pedig 2015 novembere és sorozatban elveszített hat egymás elleni mérkőzés után pontot tudott csenni a legnagyobb riválistól.