Sokat túlóráztak az NHL-ben

Alex Galchenyuk, Montreal Canadiens, NHL, jégkorong
WINNIPEG, MB - MARCH 5: Alex Galchenyuk #27 of the Montreal Canadiens celebrates his goal in second period action in an NHL game against the Winnipeg Jets at the MTS Centre on March 5, 2016 in Winnipeg, Manitoba, Canada. Marianne Helm/Getty Images/AFP
Mindössze három mérkőzés ért véget a rendes játékidő hatvan percét követően az NHL legutóbbi játéknapján, hat jégkorong-mérkőzésen azonban hosszabbításra volt szükség.

A legjobb mérleggel rendelkező Montreal Canadiens is ráadásban győzött a Detroit Red Wings otthonában úgy, hogy a harmadik harmad elejéig még 0-0 volt az eredmény. Akkor Justin Abdelkader góljával a hazaiak szereztek vezetést, ezt Brendan Gallagher kiegyenlítette.

A hosszabbítás elején a Canadiens előbb túlélt egy emberhátrányt, majd három és fél perc után Alex Galchenyuk beütötte a győztes gólt.

Alex Galchenyuk Forrás: AFP/2016 Getty Images/Marianne Helm

A montrealiak egy négymeccses körútra indulnak, három kaliforniai csata (Anaheim Ducks, San Jose Sharks, Los Angeles Kings) után december 6-án a St. Louis Blues ellen zárják a túrát.