A jövő vasárnap kezdődő svédországi Európa-bajnokságra készülő magyar női kézilabda-válogatott 30-26-ra legyőzte a hollandok B-csapatát a kolozsvári Kárpát Kupa felkészülési torna szombati elődöntőjében. A férfi EHF-Kupában a Csurgó befejezte szereplését, mert az első mérkőzésen megszerzett hatgólos hátrányát Csurgón nem tudta ledolgozni.

Bár a szünetben még a holland B-válogatott vezetett egy góllal, a második félidőben a jobb teljesítménnyel előrukkoló magyarok végül nyerni tudtak. A mieink ellenfele a vasárnapi döntőben Románia A-csapata lesz.

Kárpát-Kupa, elődöntő: Magyarország-Hollandia B 30-26 (12-13), Románia-Románia B 31-23 (14-13)

---

A férfi kézilabda EHF Kupában a 3. forduló visszavágóján hatgólos hátrányból fogadta a spanyol Helvetia Anaitasuna csapatát, de ebből csak négyet tudott ledolgozni.