Szédületes hajrával darálta be a hollandokat a kéziválogatott

Iváncsik Gergő, Iváncsik Tamás, kézilabda
Hungarian brothers Gergo Ivancsik (L) and Tamas Ivancsik (R) celebrate their joint action and goal against Slovakia during their men’s World Handball Championships in Osijek on January 19, 2009. AFP PHOTO / ATTILA KISBENEDEK
A magyar férfi kézilabda-válogatott a vártnál sokkal nehezebben, mindössze egy góllal nyert a holland csapat vendégeként s'Hertogenboschban vasárnap, az Európa-bajnoki selejtezősorozat második fordulójában.

Eredmény, 1. csoport, 2. forduló:
Hollandia - Magyarország 27-28 (17-13)
s'Hertogenbosch, játékvezetők: Dentz, Reibel (franciák).
Hollandia:
Ravensbergen, Eijlers (kapusok) - Baart, Falke 2, Haenen, Leenders, Neuteboom, Polman, Schagen 5, Smits, I. Steins, L. Steins 9, van den Beucken 3, van Olphen 3, van Schie 1, Verjans 4.
Magyarország:
Mikler, Fazekas (kapusok) - Ancsin, Bánhidi 2, Balogh 2, Bodó 3, Császár, Gulyás 5, Győri, Ilyés 2, Iváncsik G. 1, Iváncsik T. 6 (6), Lékai 5, Nagy K. 2, Schuch, Zubai. Szövetségi kapitány: Xavi Sabaté.
kiállítások: 6, ill. 6 perc.
hétméteresek: 3/2, ill. 6/6.

Holland találatokkal indult az összecsapás, majd sokáig fej fej mellett haladtak a csapatok, a szünetre viszont kisebb meglepetésre négygólos vezetést szerzett a házigazdák együttese.

Hatgólos hátrányból sikerült fordítani

Fordulás után tovább növelte előnyét a holland válogatott: öt perc telt el a második játékrészből, amikor 20-14 állt az eredményjelzőn. Az utolsó bő tíz percre azonban összekapta magát a magyar csapat, hét perccel a dudaszó előtt egyenlített, végül pedig egy góllal győzött.

Xavi Sabaté szövetségi kapitány együttese – amely szerdán 24-16-ra verte Nyíregyházán a letteket – legközelebb májusban a dánok ellen lép pályára a kvalifikációs sorozatban.

A csoportokból az első két helyezett, valamint a legjobb csoportharmadik jut ki

a 2018-as horvátországi Európa-bajnokságra.

A csoport másik vasárnapi mérkőzésén:
Lettország - Dánia 23-36 (11-18)

Az állás: 1. Dánia 4 pont (65-43), 2. Magyarország 4 (52-43), 3. Hollandia 0 (47-57), 4. Lettország 0 (39-60)