A Ferencváros női kézilabdacsapata 13 góllal győzött Lipcsében a Bajnokok Ligája B csoportjának negyedik fordulójában, és vasárnapi sikerével biztosította továbbjutását.

Eredmény, B csoport, 4. forduló:
HC Leipzig (német) - FTC-Rail Cargo Hungaria 17-30 (8-14)
Lipcse, játékvezetők: Arntsen, Röen (norvégok).
Leipzig: Kramarczyk, Roth (kapusok), Einarsdottir, Hubinger 7, Kudlacz-Gloc, Kurzke, Lang 5, Mazucco 1, Minevskaja 2, Reimer, Rode, Sturm 2. Edző: Norman Rentsch.
FTC: Bíró, Szikora (kapusok), Faluvégi 1, Jovanovics 2, Kovacsics 2, Lukács 5, Mészáros, Mód 1, Pena 4, Schatzl 5, Snelder 1, Szarka 1, Szekeres 1, Szucsánszki 7. Edző: Elek Gábor.
Kiállítások: 0, ill. perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3.

Az FTC az első fordulóban elhozott egy pontot Szkopjéból, majd hazai pályán kilenc góllal legyőzte az Asztrahanocskát, bő egy hete pedig néggyel a lipcseieket.

Az első félidőben eldőlt már

A vasárnapi mérkőzés első félidejében nagyszerű teljesítményt nyújtott, türelmesen játszott, eredményesen védekezett, a támadásokat pedig többnyire magabiztosan fejezte be. A 6. percben két (1-3), a 11.-ben pedig már négy góllal (2-6) vezetett.

Danick Snelder egy gólt szerzett Forrás: MTI/Koszticsák Szilárd

Ez a különbség aztán jórészt meg is maradt, s bár egyszer két gólra felzárkózott a Lipcse, a hajrában az FTC megint felpörgött, és megnyugtató, hatgólos előnyre tett szert.

Jöhet a Szkopje

A szünet után sem változott a játék képe, a magyar csapat továbbra is határozottan és célratörően kézilabdázott, ennek eredményeként fokozatosan nőtt a különbség. Az FTC jövő vasárnap a Vardar Szkopjét fogadja.

Szombaton játszották:
Vardar Szkopje (macedón) - Asztrahanocska (orosz) 39-25 (21-12)

Az állás: 1. Vardar Szkopje 7 pont (138-102), 2. FTC 7 (115-89), 3. Asztrahanocska 2, 4. Leipzig 0

C csoport:
Midtjylland (dán) - Rosztov Don (orosz) 25-23 (13-10)

pénteken játszották:
Győri Audi ETO KC - CSM Bucuresti (román) 33-25 (11-13)

Az állás: 1. Győri Audi ETO KC 8 pont, 2. Midtjylland 4, 3. Rosztov Don 2 (97-97), 4. CSM Bucuresti 2 (94-105)

A csoportokból az első három helyezett jut a 12-es középdöntőbe, és viszi magával az egymás elleni eredményeket. A Győr pénteki győzelmével már biztosan továbblép.