Császár Gábor parádéjával indult a kézilabda BL

férfi kézilabda válogatott, kézilabda eb, európa bajnokság, dánia, császár gábor
Herning, 2014. január 18. Császár Gábor (j) és Filip Mirkulovszki a Dániában zajló férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének első fordulójában játszott Macedónia - Magyarország mérkőzésen, a herningi Boxenben, 2014. január 18-án.
A vendég dán Bjerringbro-Silkeborg egy góllal legyőzte a svájci Schaffhausent - Császár Gábor csapatát - a veszprémi érdekeltségű csoport csütörtöki nyitómérkőzésén a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában.

A magyar játékos hiába játszott remekül (11 góljánál nem sokan fognak többet lőni az első körben, valószínűleg Császár vezeti majd a góllövőlistát az első kör után), a dánok megfordították a mérkőzést, és kétgólos szünetbeli hátrányuk után egy góllal nyerni tudtak Svájcban.

A Veszprémre nehéz feladat vár, a remek formában levő Flensburg otthonában játszik. Xavi Sabaté még csak egyszer vezette a Veszprémet ebben a csarnokban, tavaly csapata az év egyik legjobb teljesítményét nyújtva győzni tudott a Flens-Arenában.

Császár Gábor volt a Schaffhausen legjobbja Forrás: MTI/Kovács Tamás

Eredmény, 1. forduló:
A csoport:
Schaffhausen (svájci) - Bjerringbro-Silkeborg (dán) 24-25 (12-10)