A Győri Audi ETO KC hazai pályán könnyed győzelmet aratott vasárnap az osztrák Hypo NÖ felett a női kézilabda Bajnokok Ligája negyedik fordulójában, ezzel bejutott a középdöntőbe.

Eredmény, Női BL, C csoport, 4. forduló:
Győri Audi ETO KC - Hypo NÖ (osztrák) 37-16 (17-9)
gól: Löke 7, Tomori 7, Kovacsics 5, Amorim 4, Knedlíková 4, Broch 3, Sulland 3, Groot 2, Bódi 1, Korsós 1, illetve Tóthová 3, Kaiser 2, Vijunaité 2, Wess 2, Dedic 1, Mehlmann 1, Kovács P. 1, Kovács K. 1, Kiss K. 1, Budecevic 1, Mauler 1.

A két együttes múlt szombati, ausztriai találkozóját 29-21-re nyerte a Győr, amely a hét közben bajnoki rangadót vesztett bajnok FTC otthonában. Az egykoron szebb éveket megélt, nyolcszoros BEK-, illetve BL-győztes, Kovács Ferenc edzette osztrák gárda szerdán este az Union Korneuburg otthonában kapott ki 26-24-re, ilyen kudarcra legutóbb 1993. március 22-én volt példa.

Heidi Löke hét gólig jutott Forrás: Gyorietokc.hu

A vasárnapi meccs sem tartogatott sok jót a BL-ben nyeretlen Hypónak, amely csak 4-0-s hazai vezetésnél talált először a kapuba. A 26. percben már nyolc góllal vezetett az ETO, a szünetben is 17-9 volt az állás.

Fordulás után tíz gólra nőtt a hazai előny (19-9), Jana Knedlikova, Heidi Löke és Tomori Zsuzsanna pedig egyaránt négy gólnál tartott. Számolatlanul jöttek a további győri találatok, a szerény tudású osztrák együttes 18 perc alatt mindössze kétszer volt eredményes. Ambros Martin csapata végül magabiztosan hozta a kötelezőt, a meccs legjobbja a hét-hét gólig jutó Tomori és Löke lett.

Tomori Zsuzsa is hetet lőtt Forrás: Gyorietokc.hu

A Győr sikerével bejutott a 12-es középdöntőbe, legközelebb november 14-én lép pályára a BL-ben, akkor a macedón Vardart fogadja, majd november 22-én a dán Midtjylland otthonában zárja a csoportkört.

A csoport másik mérkőzésén:
Midtjylland (dán) - Vardar Szkopje (macedón) 15-25 (11-12)

Az állás: 1. Győri Audi ETO KC 6 pont (114-85), 2. Vardar Szkopje 6 (118-91), 3. Midtjylland 4, 4. Hypo NÖ 0.

Középdöntős a Fradi is

Mivel a B csoport vasárnap délutáni mérkőzésén a francia Fleury Loiret házigazdaként legyőzte a horvát Podravka Koprivnica csapatát, a hátralévő két forduló eredményeitől függetlenül a Ferencváros is továbbjutott a középdöntőbe.