Több volt a Szeged szkopjei BL-rangadójában

Kijev, 2014. november 26.
Kijev, 2014. november 26. Jonas Källman, a Mol-Pick Szeged játékosa az ukrán Motor Zaporizzsja kapujára dob a férfi kézilabda Bajnokok Ligája D csoportjának hetedik fordulójában Kijevben 2014. november 26-án. (MTI/EPA/Tecjana Zenkovics)
A második félidőben sok hibával játszó Szeged 27-23-ra kikapott Szkopjéban, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája második fordulójában, pedig sokáig a levegőben lógott az újabb szegedi bravúr.

Kézilabda Bajnokok Ligája, B csoport, 2. forduló:
Vardar Szkopje (macedón) - MOL-Pick Szeged 27-23 (11-11)

Bár szűk negyedóra elteltével már 7-4-re vezetett a Vardar, az ezt követően tíz percben nagyon jól zárt a szegedi védelem, így sikerült fordítani 8-7-re. A macedónok büntetőt is rontottak, a kapusokra nem lehetett panasz: Sterbik és Sierra remekelt, sőt talán a magyar csapat kapusa még jobb is volt vetélytársánál. A hazaiak hálóőre csak Jonas Källman ellen nem mehetett biztosra, a szegediek svéd légiósa négy kísérletből négyszer volt eredményes.

Jonas Källman nagyot játszott, de megsérült Forrás: MTI/EPA/Tecjana Zenkovics

A második félidő rosszul kezdődött a Szegednek, gyorsan négygólos hátrányba került, majd az időkérés sem igazán segített. Egy kivédekezett emberhátrányt követően állandósult a különbség, mert bár lehetőség adódott a felzárkózásra, Bombac fontos pillanatban hétméterest hibázott, és a szlovén irányító egyébként is akciógól nélkül maradt.

Kár a második félidőért

A folytatásban egyértelműen a macedónok játszottak fölényben, biztosan őrizték előnyüket. Ráadásul Källman megsérült, nem tudta végigjátszani az összecsapást. A találkozó utolsó momentumaként Bombac csúnyán fölé lőtt egy időntúli büntetőt. Kár volt az elrontott második félidőért, ha az elsőben mutatott játékát tartani tudja a Szeged, meglepetést okozhatott volna.

A csoport további mérkőzésein:
Kolding (dán) - Rhein-Neckar Löwen (német) 18-30 (8-12)
Kielce (lengyel)-Montpellier (francia) 30-23 (12-11)
Barcelona (spanyol)-Kristianstad (svéd) 34-32 (17-16)
Az állás: 1. Rhein-Neckar 4 (52-39), 2. Vardar 4 (57-48), 3. Kielce 2 (60-54), 4. Kristianstad 2 (65-60), 5. Barcelona 2 (55-54), 6. Szeged 2 (54-57), 7. Montpellier 0 (48-60), 8. Kolding 0 (44-63)