Az MVM Veszprém 27-27-es döntetlent játszott az utolsó percben kétgólos hátrányt ledolgozó lengyel Wisla Plock otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyitófordulójában.

A csoport, 1. forduló:
Wisla Plock (lengyel) - MVM Veszprém 27-27 (11-13)
Wisla:
Racotea 1, Ghionea 3, Rocha 9, Zelenovic 4, Tarabochia 4, Oneto 1, Nikcevic 1, Zhitnikov 4
Veszprém: Alilovic, Mikler - Schuch, Ilic 4, Palmarsson 1, Nilsson 6, Nagy 3, Zeitz 1, Ugalde 3, Marguc 6, Chema 2, Terzic, Lekai 1, Slickovic.
hétméteres: 7/6, illetve 7/6
kiállítás: 10 perc, illetve 10 perc

A legutóbb BL-nyolcaddöntős Plock az elmúlt idényben hazai pályán legyőzte - többek között - a későbbi bajnok Barcelonát és a 2014-es győztes német Flensburg-Handewitt alakulatát is, így a mostani összecsapás nem ígérkezett könnyűnek.

Forrás: Facebook / MKB Veszprém KC

Az előző kiírásban döntős veszprémiek jól kezdtek, elhúztak 5-2-re,

ám az időkérés után már jobban játszott a Plock és a megkezdte a felzárkózást. A 25. percben 8-8 lett az állás, ám a szünet előtti hajrá a magyaroké volt.

A fordulást követően megint a Veszprém volt fölényben, már 16-12-re is vezetett. Állandósult a különbség, de a Wisla nem adta fel, ezáltal az utolsó negyedóra 18-20-ról indult. Aztán emberelőnyben újabb lendületet kaptak a vendégek, melynek köszönhetően a hajrában már 26-22-re vezettek.

Csakhogy minden erejét összeszedve küzdött a rivális, így az utolsó percre feljött 27-25-re. Innen sikerült egyenlítenie, miután Chemát kiállították.

Az egyenlítő gól hat másodperccel a vége előtt esett.

"Itt mindig nehéz meccset játszani, nehéz jó eredményt elérni.