Nem jutott be a vb-döntőbe az ifjúsági pólóválogatott

horkai györgy
Horkai György, az utánpótlás-válogatottak szövetségi kapitánya
A bronzéremért játszhat szombaton a magyar junior férfi vízilabda-válogatott a kazahsztáni korosztályos világbajnokságon, miután a pénteki elődöntőben alulmaradt az olaszokkal szemben.

A hazai sportági szövetség honlapjának beszámolója szerint az almati vb-n Horkai György szövetségi kapitány legénysége 12-10-re kapott ki Olaszország csapatától, amely a meccs elejét leszámítva végig vezetett, hol egy, hol két góllal.

A rivális a harmadik negyedben már háromtalálatnyi előnyt hozott össze (7-10, 8-11), majd magyar szempontból 8-12 lett az állás négy perccel a vége előtt. Ekkor még kétszer eredményes tudott lenni ugyan a magyar együttes, de 10-12 után közelebb jutni már nem tudott.

Horkai György Forrás: Origo

Az olaszok ellenfele a döntőben a szerb válogatott lesz, amely 16-8-ra verte a görögöket, így a bronzéremért Magyarország és Görögország gárdája csatázhat.