Az MKB-MVM Veszprém továbbra is százszázalékos a férfikézilabda-BL-ben, miután a negyedik körben magabiztosan győzött Zágrábban.

Férfi BL, A csoport, 4. forduló:
Croatia Zagreb (horvát) - MKB-MVM Veszprém 22-33 (8-15)

Jól kezdte a mérkőzés a magyar bajnok, mely néhány perc után 3-0-ra, majd 5-2-re is vezetett. Ezután a hazaiak feltámadtak, a 10. percben egy gólra zárkóztak fel, a folytatásban azonban nem tudtak ellenállni a veszprémi támadásoknak.

Nagy Lászlóék hat gólt lőttek sorozatban, míg a zágrábiak egészen a 22. percig nem találtak kapuba. A félidő hajrájában is a Veszprém dominált, s végül hétgólos előnnyel mehetett pihenni (8-15).

A fordulás után sem változott a mérkőzés képe, a magyar együttes kézben tartotta az összecsapást. A 42. percben Schuch Timuzsin második góljával először tíz gól a különbség (14-24), a beállós a meccs előtt két és fél évig nem szerzett BL-gólt.

A hajrában csak a veszprémi győzelem aránya volt a kérdés, a magyar bajnok sikerével magabiztosan, 3 pontos előnnyel vezeti az A csoportot.

csütörtökön játszották:
Motor Zaporizzsja (ukrán) - Celje (szlovén) 29-32
Rhein-Neckar Löwen (német) - Szanktpetyerburg (orosz) 31-17
Az állás:
1. Veszprém 8 pont, 2. Rhein-Neckar Löwen 5, 3. Celje 4 (107-103), 4. Croatia Zagreb 4 (111-109), 5. Zaporizzsja 3, 6. Szanktpetyerburg 0
A csoportból az első négy jut a nyolcaddöntőbe.