Az MKB-MVM Veszprém 44-27-re legyőzte csütörtökön a vendég ukrán Motor Zaporizzsját a férfi kézilabda Bajnokok Ligája harmadik fordulójában, és így továbbra is százszázalékos mérleggel vezeti csoportját.

A csoport, 3. forduló:
MKB-MVM Veszprém - Motor Zaporizzsja (ukrán) 44-27 (20-13)
Veszprém:
Alilovic, Fazekas (kapusok), Chema Rodriguez 2, Gulyás 6, Gyene 3, Ilics 1, Iváncsik G. 3, Iváncsik T., Jamali 4, Nagy L. 7, Pesics, Ruesga 6 (1), Schuch, Sulic 6, Terzics 2, Ugalde 4. Edző: Carlos Ortega.
Motor: Stochl, Koshovy, Sapun (kapusok), Aflitulin 3, Burka 6, Gurkovszkij, Kamanin, Kubatko 2, Kurilenko 2, Onufrijenko 5, Szemikov 2, Sevelev 3, Szkopincev 2, Tsap, Tsitou, Zsuk 2. Edző: Szergej Bebeshko.
kiállítás: 4, illetve 10 perc
hétméteres: 2/1, illetve 1/0

A magyar együttes az első körben simán, 28-15-re nyert Szentpéterváron, majd a csoport rangadóján 30-29-re legyőzte a Rhein-Neckar Löwent. A Zaporizzsja a német gárda otthonában pontot szerzett (31-31), később pedig minimális különbséggel verte a Croatia Zagrebet.

Jól kezdett a Veszprém, remek támadójátékának köszönhetően a 8. percben már 7-3-ra vezetett, ekkor időt kértek a vendégek. Védekezési stílust váltott a Motor, felzárkózott 12-9-re, ám a hazai időkérést követően megint nőtt a különbség, amely a szünetig hétgólosra hízott.

A folytatásban sem kényelmesedett el a Veszprém, ennek köszönhetően a 41. percben már 27-17 volt az állás, majd a végén igazi örömkézilabdát láthatott az Aréna közönsége.

A Veszprém a következő fordulóban, jövő vasárnap Zágrábban lép pályára.