A románok után a szerbeket is legyőzte a magyar férfikézilabda-válogatott, így megnyerte a hazai felkészülési tornát.

Felkészülési torna, második forduló:
Magyarország - Szerbia 37-31 (17-18)

A szombati, románok elleni hatgólos győzelem után a londoni olimpián az utolsó csoportmeccsen legyőzött Szerbia volt az ellenfél, amely a meccs elején 4-1-re elhúzott. Az ellenfélnél főleg a korábbi veszprémi kedvenc, Vujin villogott, Mocsai Lajos pedig korán kapust cserélt, Liszkai helyére Mikler érkezett.

A magyar csapat a 19. percben vette át a vezetést, de a szünetben mégis a vendégeknél volt az előny (17-18). A második félidő elején Nagy László veszett össze Toskiccsal, amiért mindkét játékost kiküldték a bírók, és érezhetően feszültebb lett a hangulat.

A szerbek három góllal elhúztak, de a magyar csapat a két Nagy, László és Kornél villanásaival, valamint Mikler védéseivel előbb egyenlített, majd ötgólos előnyre tett szert. Innen már csak a győzelem különbsége volt kérdéses, és a vébére készülő válogatottunk végül 37-31-re verte ellenfelét.